Çavuşoğlu, Bursa Mudanya'da açılış töreninde konuştu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Aday 'Ben birinci turda kazanacağım' diyor, genel başkanı çıkıyor 'Eh yüzde 30'dan yukarı doğru çıkıyor biraz galiba' diyor, bir karar verin siz kimsiniz, nesiniz? Anlamıyorum ben bunları. Şaka gibi bunlar, bu ülkenin gerçeklerinden uzak bunlar." dedi.

Çavuşoğlu, Bursa Mudanya'da açılış töreninde konuştu

Bursa'nın Mudanya ilçesindeki Sağlıklı Hayat Merkezi ve Mudanya İlçe Sağlık Müdürlüğünün açılış töreninde konuşan Çavuşoğlu, bugün sağlık hizmetlerine duyulan memnuniyet oranının yüzde 76 olduğunu vurguladı.

Çavuşoğlu, bu noktaya, gece yarılarında 15 dakikalık bir muayene için ya da doktorun kendisine bakması için sıraya giren ve orada saatlerce bekleyen yaşlıların gözyaşı döktüğü halinden geldiklerini belirterek şöyle devam etti:

"Gidiyor muayenesini oluyor, reçetesini alıyor ama ilacını aradığında bulamıyor. Fellik fellik ilaçların arandığı dönemden buraya geldik. On kişilik, yirmi kişilik hastane koğuşlarından tek kişilik, beş yıldızlı otellerin odalarını aratmayacak, duşuyla refakatçisinin orada ikamet etmesini ve kalmasını sağlayacak şartları ve ortamı hazırlayarak hastalarımıza hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Kim ne derse desin, bugün içten içe rakiplerimizin bile 'Güzel yapıyorlar bu işi Allah razı olsun' dediklerini hissediyorum. Kalpleri mühürlenmiş olanlara diyecek lafımız yok zaten. Onlar sadece yıkımı ve yakmayı vadediyorlar. Onları artık kendi haline bıraktık biz."

- "Önünden Muharrem İnce geçse, beş yıldızlı otel zanneder"

Mudanya'da yapılan sağlık merkeziyle ilgili de bilgiler veren Çavuşoğlu, "Şurada şu Mudanya'dan sırtlarında denize nazır yapmış olduğumuz hastanenin içine gittiğiniz zaman, hasta yatak odasından baktığınız zaman, denizi ve yeşili ile bütünleşmiş bir manzara başlı başına hastamıza bir rehabilitasyon sağlıyor." ifadesini kullandı.

Eskiden bu tip yerlerin rantiyeciler tarafından kapıldığını ve genellikle rant için kullanıldığına değinen Çavuşoğlu, "Villalar yapılırdı çeşitli binalar yapılırdı, ama şimdi önünden Muharrem İnce geçse beş yıldızlı otel zanneder." dedi.

Adeta bir yalıyı andıran sağlıklı yaşam merkezini inşa ettiklerini belirten Çavuşoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Derdi olmayan, bu millet için tasası olmayan insanların yapabileceği şeyler değil bunlar, açık ve net. Ama kıskanıyorlar, haset ediyorlar, öğünün öğünün, bunları bizim milletimiz yapıyor. Türkiye bunları başarıyor." 

- "Mütareke basını ne yapıyor biliyor musunuz?"

Çavuşoğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Her ne kadar AK Partinin imzası olsa da Türkiye'nin ortak paydası bunlar, öğünün. Kıvanç duyun bunlarla ama öyle bir şey yok, ne yapıyorlar? Mütareke basını ne yapıyor biliyor musunuz, bir televizyon kanalı gitmiş geçen günlerde, Mersin Şehir Hastanesinde bir tiyatro senaryosu hazırlamışlar, güya şehir hastanesini itibarsızlaştırmak için bir kamera, bir muhabir bir de bir hastayı istismar ederek güya orada verilen hizmetten halkın memnuniyeti yokmuş. Hadi oradan be kardeşim. Bakınız bunu yapsa yapsa mütareke medyası yapar, yapsa yapsa sömürge basını yapar. Bizim basınımız yapmaz bunu. Şehir hastanesi Mersin'deki 7 yıldızlı otel gibi. Bal dök yala ama senin ufkun bunu görmez. Sen sadece yıkımı vadedersin, yakmayı vadedersin. Bunların millet için bir derdi yok, öngörüsü de yok. Türkiye için bir gelecek hayalleri de yok. Adama soruyorlar diyorlar ki 'Yerli otomobili ne yapacaksın', 'durduracağım' diyor, 'kanal İstanbul'u durduracağım' diyor, böyle şey olur mu? Onlar ülkemizin ortak paydası değil mi? Ne yapacaksın bu hastaneyi de AK Parti yaptı şimdi bunu da yıkacak mısın? Mudanya Devlet Hastanesini de AK Parti yaptı yıkacak mısın? Bu ne hazımsızlık."

- "Erdoğan liderliğinde bu ülke çağ atladı"

Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu ülkenin taş üstüne taş koyduğunu ve adeta çağ atladığını belirten Çavuşoğlu, Türkiye'nin 16 yılda 3,7 kat büyüdüğünü vurguladı.

Bunları milletin desteğiyle yaptıklarının altını çizen Çavuşoğlu, "Her şeye rağmen yaptık, vesayet girişimlerine, darbe teşebbüslerine, sokak hareketlerine, teröristin adeta ülkeyi yangın yerine çevirmek istediği dönemlere rağmen yaptık. Biz yaptık, ama bütün milletimizin bunlar. Daha önce yapılmamış olsa da dertli olduğumuz için biz yaptık bunları. İşte şimdi şehir hastanesini Bursa'ya kazandıracağız. Bin 355 yataklı, o da hemen Mudanya'nın yanı başında Doğanköy'de. Sismik sensörlerle donatıyoruz, 9,5 şiddetinde depreme dayanıklı olsun diye. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok." dedi.

- "Gerici misin sen?"

Çavuşoğlu, ülkenin daha fazla kalkınmasını istediklerini belirterek, şu görüşlere yer verdi:

"Birileri de ne diyor, geriye dönecekmiş. Sen gerici misin, neden geriye dönüyorsun, millet ne güzel yüzde 51'le hükümet etme modelini değiştirdi. Bir gel bakalım cesaretin varsa önce bir gel bir uygulamaya çalış ama öyle bir hayal yok ki. Biliyor kazanamayacağını, kendi aralarında anlaşamıyorlar. Aday 'Ben birinci turda kazanacağım' diyor, genel başkanı çıkıyor 'Eh yüzde 30'dan yukarı doğru çıkıyor biraz galiba' diyor, bir karar verin siz kimsiniz, nesiniz? Anlamıyorum ben bunları. Şaka gibi bunlar, bu ülkenin gerçeklerinden uzak bunlar. Muharrem İnce kendi partisinin delegesi tarafından parti başkanı seçilmiyor, adamı kalkmışlar Türkiye Cumhurbaşkanı adayı olarak milletin huzuruna sonra. Şaka mısınız nesiniz? Siz önce bir kendi genel başkanınız yapın millet belki ondan sonra cumhurbaşkanı yapar." 

Çavuşoğlu, Muharrem İnce'nin aday olduktan sonra Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesini de eleştirerek, "Selahattin Demirtaş'la ne işin var? Sen Yalovalısın, 'Yalova'nın evladı olarak Yalova'ya geliyorum' desene. Öyle bir derdi yok, Selahattin Demirtaş'a gidiyor. Bunlar Selahattin Demirtaş'ın dizinin dibine gittikçe Selahattin Demirtaş'ın kardeşi de Kandil'de dağda terörist başı, Türkiye'ye meydan okuyor. Böyle şey olur mu?" ifadesini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sizin derdiniz başka. Bir de tutmuş Metin Temel Paşa'nın apoletlerini sökecekmiş. Neymiş, Metin Temel Paşa, başkomutan olarak anayasada yerini bulan cumhurbaşkanının iftar programına katılmış, o da orada varmış, herkes alkışlayınca o da alkışlamış diye apoletlerini sökecekmiş, güldürme adamı.

24 Haziran'da gereğini göreceksin sen, güldürme adamı. Burası açılış ama söylemek zorundayız, derdimiz var. Bizim yerli otomobili durduracağını söylüyor şimdi, üç beş cümle sonrada Almanya'daki bir otomobil fabrikasını gezdiğini söyledi, hayranlık içinde orada karşılaştığı manzarayı bize anlatıyor televizyon ekranlarında. Türkiye bunu yapmaya kalkınca 'Durduracağız' diyor. Bu bir zillet halidir. Sen kendinde yapılmayanı başka yerde görüp de öğünürsen, kendindekini de durduracağını söylersen, kusura bakma bu topraklara ait değilsin sen, bu millete ait değilsin sen. Türkiye güçlü bir ülkedir ve bunların eline emanet edilecek bir ülke değildir ve milletimiz zaten 24 Haziran'da gereğini yapacak. 24 Haziran'da ilk turda cumhurbaşkanımızı seçecek, Mecliste de çoğunluğu AK Parti'ye verecek. Göreceksiniz sizlerin değerli destekleriyle yapacağız bunu."

"Yazıklar olsun CHP'yi bu duruma getirenlere"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Sen Türkiye düşmanlarıyla yan yanasın. Sen sadece Selahattin Demirtaş'ın aklına muhtaç bir duruma gelmişsin. Diyarbakır'da miting düzenliyorsun. HDP'liler toplanmış 'Selo, Selo' diye tempo tutuyorlar. Sen de oradan gülücükler dağıtıyorsun. Yazıklar olsun Cumhuriyet Halk Partisini bu duruma getirenlere." dedi.

Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesince Mudanya sahilinde düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, AK Parti'nin kurulduğu 2001 yılından itibaren odağına sadece milleti aldığını söyledi.

AK Parti'nin milletin çizdiği istikametten ayrılmadığını dile getiren Çavuşoğlu, Türkiye'nin son 16 yılda her türlü badireye rağmen 3,7 kat büyüdüğünü ve büyümesini sürdüreceğini ifade etti.

Yeni bir döneme kapı aralandığını belirten Çavuşoğlu, "Türkiye yeni bir kavşak noktasında. İnşallah 24 Haziran'da sizlerin desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Mecliste de AK Parti'nin oy çoğunluğuyla seçilecek milletvekilleriyle bir yanda güçlü yürütme, diğer yanda güçlü yasama, ikisiyle beraber güçlü Türkiye olacağız." dedi.

- "Türkiye'nin önemli projelerini durdurmayı vadediyor"

Son 10 yılda dünyada gerçekleştirilen 10 büyük projenin 6'sının Türkiye'de yapıldığını söyleyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"AK Parti olarak hizmet odaklı siyaset güderken, geleceğe ilişkin değişimi, dönüşümü, reformları ve ülkeyi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmayı hedeflerken, rakiplerimizin ne yaptığını gözlemliyor musunuz? Rakiplerimiz maalesef Türkiye'nin ve bu milletin hiç hak etmediği şekilde Türkiye'nin önemli projelerini durdurmayı vadediyor. Türkiye'yi geriye götürmeyi vadediyor. Türkiye bu muhalefeti hak etmiyor. Bunlar milletimizin gözleri önünde cereyan ediyor. Adam televizyon ekranlarında yerli otomobili soran spikere 'Ben yerli otomobili durduracağım.' diyor. Türkiye'yi yıllarca durduranlar bunlar zaten. Şimdi çıkmışlar 2023'e, 2053'e giderken yine durdurmaktan bahsediyorlar."

- "Bunların hesabını siz sandıkta soracaksınız"

Çavuşoğlu, AK Parti'nin rakiplerinin Türkiye düşmanlarıyla beraber aşık attığını belirterek, şunları kaydetti:

"CHP'nin listelerinde yer alan aynı zamanda bir parti meclisi üyesi olan Serra Kadıgil adında bir milletvekili adayı sosyal medya üzerinden diyor ki 'Hiçbir şeyden tiksinmedim (şehitler ölmez vatan bölünmez) sözünden tiksindiğim kadar.' Bu ne cüret. Şehitlere bu lafı nasıl söylüyorsun. Sonra kalkıp CHP'yi cumhuriyetin partisiymiş, vatan sevdalısıymış gibi göstermeye çalışıyorsunuz. İstanbul gibi medeniyetimizin şehri olan kentte CHP'nin il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya üzerinden 'Türkiye Ermenilere soykırım uyguladı.' diyor. Yazıklar olsun size. Bunları hep görüyoruz. Bunların hesabını siz sandıkta soracaksınız.

Sen kimsin de kahraman komutanın apoletlerini söküyorsun? Sen teröristlerle kol kolasın. Sen Türkiye düşmanlarıyla yan yanasın. Sen sadece Selahattin Demirtaş'ın aklına muhtaç bir duruma gelmişsin. Diyarbakır'da miting düzenliyorsun. HDP'liler toplanmış 'Selo, Selo' diye tempo tutuyorlar. Sen de oradan gülücükler dağıtıyorsun. Yazıklar olsun Cumhuriyet Halk Partisini bu duruma getirenlere. Bu ülke önemli bir ülkedir. Allah'ın izniyle bunların buradan konuşarak teröristlere, PKK'ya, YPG'ye, PYD'ye verdikleri bu desteği milletimiz görüyor. CHP'ye gönül verenler de görüyor. Çünkü CHP teröristlerle kol kola, yan yana olmuştur. Kendileri bunu ikrar ediyorlar. Kendileri adaylığını açıklayıp Selahattin Demirtaş'a koşuyorlar. Allah'ın izniyle hep beraber 24 Haziran'da bu hesabı keseceğiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!