Çavuşoğlu, Bursa'da polis merkezini ziyaret etti

Merkez Osmangazi ilçesindeki Çekirge Polis Merkezini ziyaret eden Çavuşoğlu, burada Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak'tan yılbaşı dolayısıyla kentte alınan güvenlik tedbirleriyle ilgili bilgi aldı.

Çavuşoğlu, Bursa'da polis merkezini ziyaret etti

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hem asayiş hem de ortaya çıkabilecek riskler bakımından başarılı işlere imza attığını söyledi. 

Hükümetin uyuşturucuyla mücadele üst kurulu oluşturduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, ''Uzun süredir bunun çalışmaları gerçekleştiriliyor. Sonuç aşamasına yaklaşılmış durumda. Bir eylem planı çerçevesinde gerek güvenlik bakımından gerek yasal mevzuat bakımından gerekse rehabilitasyon sağlık noktasında yapılacak işlerle, atılacak adımlarla ilgili bir eylem planı hazırlanacak.'' dedi.

Çavuşoğlu, polis ekiplerine destek ve güç vermek için ziyarette bulunduklarını belirterek, şunları kaydetti: 

''Türkiyemizin yeni yılını tebrik ediyorum. Türkiye 2017 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1'lik büyümeyle beraber çok önemli bir ivme yakaladı. Yıl sonu dördüncü çeyrekle beraber inşallah ortalama yüzde 7'yi tutturacağımız bir büyümeyle 2017 yılını kapatacağız. 2017 yılında acı tatlı günlerimiz ve kayıplarımız oldu. Özellikle bu manada şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize hayırlı, uzun ve sağlıklı ömürler niyaz ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü bir devlet, Türkiye gittikçe güçlenen bir devlet. Her ne yaşanıyor veya yaşatılmaya çalışılıyorsa bunların üzerinden rahatlıkla gelebilecek bir güce sahibiz. 2018 yılı bizim için 2017 yılından daha da iyi ve güçlü olacağımız bir yıl olacak. Bundan hiç şüphemiz yok.''

Çavuşoğlu, daha sonra Çekirge Devlet Hastanesine giderek burada sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş da güvenlik güçlerinin gerekli tedbirleri aldığını belirtti. 

Aktaş, Bursa'da genel anlamda huzurlu ve sakin bir yıl geçirildiğini belirterek, ''2017'den 2018'e doğru hızla ilerliyoruz. Nihayetinde bir takvim yılı sona erip yeni bir yıl başlıyor ama ülkemizin hedefleri, hayalleri var. İnşallah onlara ulaşılan bir yıl olur diye temenni ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!