Çavuşoğlu Bursa'da konuştu: "Özgürlük özgürlük demekle özgürlük olmaz"

 Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Özgürlük özgürlük demekle özgürlük olmaz" diye konuştu. 

Çavuşoğlu Bursa'da konuştu: ''Özgürlük özgürlük demekle özgürlük olmaz''

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ramazan bayramının ikinci gününde Rumeli Dernekler Federasyonu üyeleriyle bayramlaşmak için bir araya geldi. Bayramlaşmaya AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti ve MHP milletvekili adayları ve teşkilat mensuplarının katıldı. Burada dernek başkanları, dernek ve federasyon üyeleri ile bayramlaşmanın ardından konuşan Çavuşoğlu, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki saldırıyla ilgili buruk bir bayram yaşadıklarını belirtti. Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Bal bal' diyerek ağız tatlanmaz diyor. 'Özgürlük özgürlük' demekle de özgürlük olmaz. Şiddetle silahla yıllardır bu ülkeye güya Kürt kardeşlerimizin hakkı hukuku için ortaya çıktıkları iddia eden bu teröristler en çok bizim o bölgedeki kardeşlerimizi katlettiler, zulmettiler. Bu mücadele 40 yıldan bu yana devam ediyor. Ama 40 yılın sonunda ilk defa bu kadar bitmeye yakın bir aşamaya geldik. Bunlar yurt içerisinde başını kaldırdıkça başlarını eziyoruz. Yurt dışında da saklandıkları deliklerde bir fare gibi bunları bularak gereğini yapıyoruz" dedi. 

Teröristlerin kaçışı olmadığını dile getiren Çavuşoğlu, "Nereye giderlerse gitsinler Kandil ise Kandil, Sincar ise Sincar. Oraya kadar giderek kırk yıldan bu yana enerjimizin içerimizde tüketilmesine, ayaklarımıza pranga vurulmasına sebebiyet veren bu teröristleri Türkiye'nin gündeminden çıkaracağız. Bize güvenin. Güney Doğu'ya gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde yanımıza sokulan ağabeylerimiz, hanım ablalarımız 'Allah aşkına durmayın' diye bize yalvarıyor. Durmayacağız, köküne kibrit suyu dökeceğiz. Türkiye'yi bundan sonra selamete kavuşturacağız" şeklinde konuştu. 

Başbakan Yardımcısı Bursa'daki diğer derneklerle bayramlaşmak için salondan ayrıldı. 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (BESOB) ziyaret etti. Çavuşoğlu, birlik üyeleriyle bayramlaştı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, ''Türkiye'yi öncelikle terör belasından kurtaracağız, bütün her şeye rağmen kurtaracağız. Her ne olursa olsun ülke içinde hangi deliğe girerlerse girsinler bir fare gibi onları bulup etkisiz hale getirmek, tehlike ve risk olmaktan çıkarmak için her şeyi yapacağız.'' dedi. 

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliğinin (BESOB) bayramlaşma törenine katılan Çavuşoğlu, Batı'nın lider eksikliği çektiğini söyledi. Çavuşoğlu, yüz yıl önce Anadolu'dan Türkleri sürgün etmek isteyenlere karşı büyük bir mücadele verildiğini hatırlatarak şöyle konuştu: 

''Karakter koyan, boyun eğmeyen, her türlü tehdit ve risk karşısında, 'Ya öleceğiz ya öleceğiz.' diyen bir lidere ihtiyaç var. Bu coğrafya böyle bir coğrafya. 100 yıl önce bu coğrafyadan bizi sürgün etmek isteyenlere karşı topyekun, her ırktan, milletten, dinden, renkten insanlar bir araya gelerek küllerinden doğarak Anadolu'yu bizlere vatan kıldı. Kovduklarımız, 100 yıl sonra çocukları, torunları marifetiyle ellerinde cetvelleriyle buraya geldiler, başaramayacaklar. Hangi taşeron örgütü kullanırlarsa Türkiye'de hangi işbirlikçiyi yanlarına alırlarsa alsınlar başaramayacaklar. Macun tüpten çıktı, 81 milyonluk nüfusun yaş ortalaması otuz. Geliyoruz, bizim yüzyılımız geliyor, haberiniz olsun. Tek korkuları bu zaten.'' 

- ''Projeyi durduran değil gösteren, yapan olmak lazım''

Seçim beyannamelerinde 146 projenin bulunduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları aktardı: 

''Bu millete ait olmak lazım, rüya görüyorsan bu millet için göreceksin. Hayal ediyorsan bu millet için hayal edeceksin ama onun öncesinde bu milleti seveceksin, saracaksın. Biz daha iyilerini yapacağız. Sanayi 4.0, bilgiyi yöneten ve onu ihraç eden, dijitalleşen bir Türkiye. Biz bunu başaracağız, buna inancımız var. Bu ülkeyi her türlü badireye, saldırıya, siyaset mühendisliğine karşı 16 yılda 3,7 kat büyüten bir Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti var. Bu ülkede 2002 yılında faiz göstergeleri yüzde 71 idi, şimdi yüzde 10'lar seviyesindedir. Bu ülkede toplanan 100 dilim verginin 80 dilimi faize gidiyordu, şu anda 8,4'ü gidiyor. Biz Türkiye'yi büyüttük, öyle ya da böyle büyüttük. Felaket tellallığı yapanlar olabilir. Biz daha iyisini yapacağız çünkü projeyi biz gösteriyoruz. Projeyi durduran değil gösteren, yapan olmak lazım.'' 

- ''Kandil'e de Sincar'a da gireceğiz''

Çavuşoğlu, Türkiye'nin terörden çok zarar gördüğünü ve terörün artık sonlanması gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti: 

''Bizim heyecanımız, aşkımız var. Seviyoruz bu milleti ne yapalım? Birileri hazzetmiyor biliyoruz ama biz bu milleti, Türkiye'yi seviyoruz. Büyük Türkiye aşığıyız, yapacağız bu işi. Türkiye'yi yılda ziyaret eden turist sayısı 3 milyon kişiyken şimdi 9 milyon kişi olmuş. Biz ülkeye gelecek vadediyoruz. Türkiye'yi öncelikle terör belasından kurtaracağız, bütün her şeye rağmen kurtaracağız. Her ne olursa olsun ülke içinde hangi deliğe girerlerse girsinler bir fare gibi onları bulup etkisiz hale getirmek, tehlike ve risk olmaktan çıkarmak için her şeyi yapacağız. 'Afrin'e girdik mi?' Girdik. Kandil'e de Sincar'a da gireceğiz. Birileri çatlasın, gireceğiz. 40 yıl boyunca bu ülke terörden çok çekti ve biz bu işi bitireceğiz, bitirmek zorundayız.''

Çavuşoğlu'na, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da eşlik etti.

BURSA MUŞLULAR EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNE ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Bursa Muşlular Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti. Çavuşoğlu, dernek üyeleriyle bayramlaştı.

BİHMED'E ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'ni (BİHMED) ziyaret etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!