Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çatışmalar yeniden başladı

Mursi'nin yeni anayasal düzenlemelerini protesto edenlerle güvenlik güçleri arasında başlayan çatışmalar, öğle saatlerinde Kahire'nin Tahrir Meydanı çevresinde yeniden başladı.

Çatışmalar yeniden başladı

 

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yeni anayasal düzenlemelerini protesto edenlerle güvenlik güçleri arasında 8 gün önce başlayan ve aralıklarla devam eden çatışmaların bugün öğle saatlerinde Kahire'nin Tahrir Meydanı çevresinde yeniden başladığı bildirildi.

Tahrir Meydanı'ndan verdiği bilgide, bazı göstericilerin polislerin üzerine taş atması üzerine polislerin de göstericilere göz yaşartıcı bomba ile karşılık verdiğini, polislerle göstericiler arasında çatışma başladığını ifade etti.

Çatışmaların, ABD Büyükelçiliği yakınındaki Simon Bolivar meydanı, başbakanlık, içişleri bakanlığı ve halk meclisine yakın caddeler gibi Tahrir Meydanı çevresinde yoğunlaştığı belirtiliyor.

Bağımsız gençlik grupları, bugün sabah saatlerinde göstericileri yatıştırmayı ve Tahrir Meydanı dışına çıkarmayı başarmış, güvenlik güçleriyle göstericiler birbirlerine karşılıklı itidal çağrısında bulunmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!