Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÇATALFIRIN'DAN ŞEHREKÜSTÜ'YE DÖNÜŞ AÇILDI

Bursa'da, Cumhuriyet Caddesi'nin araç trafiğine kapatılması ile baş gösteren sıkıntıya çareye arayan belediye ilk tedbir olarak Çatalfırın'dan Şehreküstü'ye dönüş açtı.

ÇATALFIRIN'DAN ŞEHREKÜSTÜ'YE DÖNÜŞ AÇILDI

 Altıparmak'tan Zafer istikametine gelen araçlar, şehrin doğu tarafına gitmek için Ulucami'nin önünden dolaşmayacak. Çatalfırın varyantının altında, Çağın İş Merkezi önünden artık Şehreküstü'ye dönmek mümkün olabilecek. Bu düzenleme ile Zafer'den Altıparmak istikametine inişte ise varyant altında yol tek şeride düşürüldü. Bu durum ise, Zafer'den Çatalfırın'a doğru araçların yanından giden yaya trafiğini zora soktu. Vatandaşlar, varyant altındaki Çatalfırın Camii'nin bahçesinden yürümek için Osmangazi Belediyesi'nin düzenleme yapmasını istedi. Yaya kaldırımı yapılarak vatandaşlar demir korkulukların arkasına alınırlarsa, havuz ve banklar bulunan varyant altındaki yeşil alanı kullanmak da daha kolay olacak.
Yeni uygulama sürücüleri şaşırttı. Özellikle Zafer'den aşağıya giden motosiklet ve dolmuş sürücüleri, Altıparmak'tan gelip sola dönen araçlarla burun buruna kalınca ne olduğunu anlayamıyor. Tek sinyalli ikaz ışığı ile araçların serbest dönüşüne imkan sağlanması, yukarıdan gelen araçların az olması sebebiyle doğru bir uygulama olarak değerlendirildi. Vatandaş, yoğunluğun olduğu bölgede yaya yolu işaretlemesi ve park içine kaldırım yapılmasını istiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!