Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çarşamba günü gece yarısına doğru başladı... En az 3 kişi hayatını kaybetti

ABD'nin orta kesimlerini vuran şiddetli yağış ve fırtınaların neden olduğu hortumlarda en az 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Çarşamba günü gece yarısına doğru başladı... En az 3 kişi hayatını kaybetti

Amerikan basınında yer alan haberlerde, çarşamba gece yarısına doğru  40 bin nüfuslu Missouri eyaletinin başkenti Jefferson başta olmak üzere birçok  şehri şiddetli fırtına ve yağışla gelen hortumlar vurdu.

Missouri Halk Güvenliği yetkilileri, "geniş ve yıkıcı" şeklinde  niteledikleri hortumlar nedeniyle başkentin güney batısındaki Golden şehrinde en  az 3 kişinin hayatını kaybettiğini, birçok kişinin de yıkılan evlerinde mahsur  kaldığını ifade etti.

Jefferson polis yetkilileri de binalarda ciddi hasar meydana geldiğini  ve evleri kapı kapı dolaşarak durum tespiti yaptıklarını bildirdi.

Oklahoma, Kansas, Iowa ve Illinois eyaletlerinin de kötü hava  şartlarının tehdidi altında olduğu ifade edildi.

Ülkenin orta kesimindeki eyaletlerde birkaç gündür etkili olan fırtına  ve şiddetli yağış nedeniyle önceki gün de en az 4 kişinin öldüğü kaydedilmişti.

Meteoroloji yetkilileri söz konusu eyaletlerdeki ağır hava şartlarının  bugün ve yarın da devam edeceğini açıkladı.

2011'de Missouri eyaletinin aynı bölgelerini vuran EF5 adı verilen  hortumda 150'den fazla kişi hayatını kaybetmiş, yüzlerce kişi de yaralanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!