Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı

Koronavirüs salgını nedeniyle fiziki olarak yapılamayan ancak başka festivallerde "Cannes 2020" etiketiyle filmleri gösterilecek olan 73. Cannes Film Festivali'nin 56 filmlik seçkisi açıklandı.

Cannes Film Festivali seçkisi açıklandı

Bu yıl 73'üncüsü yapılacak olan Cannes Film Festivali, pandemi nedeniyle fiziki olarak yapılamasa da festival programındaki bazı filmler; Venedik, Toronto, New York, San Sebastian gibi festivallerde "Cannes 2020" etiketiyle gösterilecek. 

Başta prömiyer yapılacak San Sebastian Film Festivali olmak üzere, birçok önemli festivalde Cannes etiketiyle gösterilecek olan filmler, festival direktörü Thierry Fremaux tarafından açıklandı. Fransız filmlerin ve kadın yönetmenlerin filmlerinin geçtiğimiz yıllara göre artış gösterdiği 56 filmlik seçki şöyle:

THE FRENCH DISPATCH - Wes Anderson
ÉTÉ 85 - François Ozon
ASA GA KURU (True Mothers) - Naomi Kawase
LOVERS ROCK - Steve McQueen
MANGROVE - Steve McQueen
DRUK (Another Round) - Thomas Vinterberg
ADN (DNA) - Maïwenn
LAST WORDS - Jonathan Nossiter
HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS -Hong Sang-Soo
EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we'll be) - Fernando Trueba
PENINSULA - YEON Sang-Ho
IN THE DUSK (Au crépuscule) - Sharunas BARTAS
DES HOMMES (Home Front) - Lucas BELVAUX 
THE REAL THING - Kôji Fukada

 YENİ GELENLER

PASSION SIMPLE - Danielle Arbid
A GOOD MAN - Marie Castille Mention-Schaar
LES CHOSES QU'ON DIT, LES CHOSES QU'ON FAIT - Emmanuel Mouret
SOUAD - Ayten Amin
LIMBO - Ben Sharrock
ROUGE (Red Soil) - Farid Bentoumi
SWEAT - Magnus Von Horn
TEDDY - Ludovic et Zoran Boukherma
FEBRUARY (Février) by Kamen Kalev
AMMONITE - Francis Lee
UN MÉDECIN DE NUIT - Elie Wajeman
ENFANT TERRIBLE - Oskar Roehler
NADIA, BUTTERFLY - Pascal Plante
HERE WE ARE - Nir Bergman

OMNİBUS FİLM

SEPTET: THE STORY OF HONG KONG - Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam

İLK FİLMLER

FALLING - Viggo Mortensen
PLEASURE - Ninja Thyberg
SLALOM - Charlène Favier
CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House) - Joao Paulo Miranda Maria
BROKEN KEYS (Fausse note) - Jimmy Keyrouz
IBRAHIM - Samir Guesmi
BEGINNING (Au commencement) - Déa Kulumbegashvili
GAGARINE - Fanny Liatard et Jérémy Trouilh
16 PRINTEMPS - Suzanne Lindon
VAURIEN - Peter Dourountzis
GARÇON CHIFFON - Nicolas Maury
SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall) - Nora Martirosyan
JOHN AND THE HOLE - Pascual Sisto
STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent) - WEI Shujun
THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi) - Dani Rosenberg

BELGESEL FİLMLER

EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road) - Dieudo Hamadi
THE TRUFFLE HUNTERS - Michael Dweck et Gregory Kershaw
9 JOURS A RAQQA - Xavier de Lauzanne

KOMEDİ FİLMLERİ

ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES - Caroline Vignal
LES DEUX ALFRED - Bruno Podalydès
UN TRIOMPHE (The big hit) - Emmanuel Courcol
L'ORIGINE DU MONDE - Laurent Lafitte
LE DISCOURS - Laurent Tirard

ANİMASYON FİLMLER

AYA TO MAJO (Earwig and the Witch) - Gorô Miyazaki
FLEE - Jonas Poher Rasmussen
JOSEP - Aurel
SOUL - Pete Docter

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!