Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Can Yücel'in eşi Güler Yücel yaşamını yitirdi

Uzun süredir Muğla'da tedavi gören ve öğle saatlerine doğru durumu ağırlaşan ünlü şair Can Yücel'in eşi Güler Yücel (85), yaşamını yitirdi

Can Yücel'in eşi Güler Yücel yaşamını yitirdi

Güler Yücel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ünlü şair Can Yücel'in ölümünden sonra hayatına Datça'da devam eden Güler Yücel'in cenazesinin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

GÜLER YÜCEL KİMDİR?

Güler Yücel, 2 sene önce 83 yıllık hayatını, usta şair Can Yücel ile olan yaşantısını kitaplaştırmıştı. Kitabı 2016 senesinde yazmaya karar verdiğini söyleyen Güler Yücel, 2 yıl önce verdiği röportajda şunları anlatmıştı: "Hayatımın, acı ve çile dolu anları kadar, tatlı ve keyifli anları da bu kitapta yer aldı. Ben, 1935'te Fatih'te bir Boşnak Mahallesi'nde dünyaya gözlerimi açtım. Ailem, eski Yugoslavya göçmenlerindendir. Kitabı yazmayı düşündüğün günlerde Rum bir kadın, eski Datça Mahallesi'ndeki evime ziyarete geldi. Evi görmek istiyordu. Yıllar önce ailesinin bu evde yaşadığını söyledi. Eve buyur ettim, çok duygulandı. Kendisini teselli ederken, benim ailemin de eski Yugoslavya'daki evlerini bırakıp, Türkiye'ye geldiğini anlattım. Karşılıklı birbirimizi teselli ettik. O zaman bu kitabı yazmaya karar verdim. Hayat böyle bir şey. Bir yerde bırakıyor, bir yerde devam ediyor. Esas olan devamlılık. Geleceğe not düşmek adına hayatımı kitaplaştırdım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!