Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Can Bonomo Yahudiliği ile ilgili sorulara cevap verdi

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek olan Can Bonomo, kimliği ile yapılan yorumlara ilk kez cevap verdi.

Can Bonomo Yahudiliği ile ilgili sorulara cevap verdi

RT'nin herkesi ters köşe yaparak seçtiği Can Bonomo canlı yayında soruları cevapladı.

Bu yıl Azebaycan'da düzenlecek olan Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Can Bonomo, merak edilen soruları yanıtladı. Yarışmada seslendireceği şarkının çalışmalar sonucunda belli olacağını söyledi.

ŞARKI İNGİLİZCE Mİ TÜRKÇE Mİ OLACAK?
Bonomo, şarkının İngilizce mi yoksa Türkçe mi olacağı sorusuna ise şöyle cevap verdi: "Yapacağımız müzikte mutlaka bizim tınılarımız olacak. Eski Eurovision çalışmalarına bakıyoruz. Türkçe olma ihtimali var ama İngilizce olursa daha şanslı oluruz. İngilizce'ye hakimim. 3 tane şarkı yapacağız. Bunlar değerlendirilecek. Ama bir tanesini Türkçe yaparız, değerlendirmeye sunarız. 3 dakikalık muhteşem bir şarkı yapmaya çalışıyorum. Elimden geldiğince çalışacağım bu konu ile ilgili"

YAHUDİLİĞİ HAKKINDA NE DEDİ
Can Bonomo, kimliği ile ilgili yapılan Yahudi yorumlarına, "Müziğin dili, dini, ırkı yok. Ben Türküm. Yahudi olmak bir dindir. Türkiye'de 36 ayrı etnik kökenden insan yaşıyor. 540 senedir buradayız. Bunun konuyla alakası yok. İsrail ile alakası yok. İspanya'dan 540 yıl önce gelmişiz. Türküm, Türkiye'yi temsil edeceğim" şeklinde yanıt verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!