Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Camilerde Ramazan hazırlıkları yapıldı

Çubuk Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçe merkezinde bulunan cami ve mescitlerde temizlik ve ilaçlama çalışmaları yaptı.

Camilerde Ramazan hazırlıkları yapıldı


Çubuk Belediyesi, Ramazan ayı öncesi hazırlıklarına hız verirken, ilçedeki tüm cami ve mescitleri temizledi. Yapılan çalışmada ilçede bulunan mescit ve camilerin iç temizliği yapılırken, bazı camilerin de çevre düzenlemeleri yapıldı.
Ramazan ayı öncesi ilçede bulunan camilere yönelik temizlik çalışması başlatan Çubuk Belediyesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan 5'er kişilik ekiple ibadethaneleri temizledi. İlçe genelinde 35 caminin tüm halıları halı yıkama makineleri ve deterjanlı sularla yıkandı. Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce camilerin tüm alanları da hijyenik koşullara uygun hale getirilerek, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları yapıldı.
Ayrıca Belediye Destek Hizmetleri ile Park ve Bahçeler Müdürlükleri, bazı camilerden gelen taleplere göre çevre düzenlemesi kapsamında kaldırım tamiri, bordür ve karo döşenmesi gibi işler ile cami bahçelerinin ağaçlandırılması çalışmalarını da yerine getiriyor. Bahçeleri müsait olan camilere ise vatandaşların sohbet edebilmeleri için kamelya ve banklar yerleştiriliyor.
Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirmeleri için titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Özellikle Ramazan ayında camilerin vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanıldığını ifade eden Özden, ''Vatandaşlarımızın daha temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmesi için camilerin temizliğini yaptık. Ramazan ayında büyük bir yoğunluğun yaşanacağı camilerimizi daha temiz hale getirdik. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamak için ilçe genelindeki çalışmalarımız devam edecek. Yapılan çalışmalar sayesinde ilçe halkından teşekkür ve dua alıyoruz'' diye konuştu.
Cami ve mescitlerde yürütülen temizlik ve ilaçlama çalışmalarından dolayı Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden'e teşekkür eden İlçe Müftüsü Bilal Kara ise, Ramazan boyunca merkezde bulunan Kuba Caminde hatimle teravih namazı kılınacağını ve 35 camide ise mukabele okunacağını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!