Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Camide böyle poz mu olur?

Belçika'nın Miss 2013 yarışmasına katılan kraliçe adaylarının, Fas'ın en büyük camisi önünde mini etekle poz vermesi tartışma yarattı. Din adamları, Fas'ta iktidara gelen ılımlı İslamcı Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini suçladı.

Camide böyle poz mu olur?

Miss 2013 Belçika güzellik yarışmasına katılan adayların Fas'ın Kasablanka şehrinin ünlü İkinci Hassan Camisi'nde çektirdikleri fotoğraflar internette kısa zamanda yayıldı. Fotoğraflarda, mini şortlarıyla kamera karşısına geçen kraliçe adayları caminin avlusunda seksi pozlar verirken görülüyor.

Arap Baharı'nın ardından Fas'ta iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi'nden bir kaynak, ülkenin ünlü haber sitelerinden Hespress'a yaptığı açıklamada, çekim iznini hükümetin verdiği iddialarını reddederek cami yönetimini hedef gösterdi.

Şehir konseyinden bir üye de camide fotoğraf çekimi yapılması izninin kendilerinde olmadığını söyledi. Din adamları ise ılımlı İslamcı hükümeti suçluyor.

İnternette yapılan yorumlarda caminin ibadet yeri olarak değil de daha çok turist merkezi olarak inşa edildiği eleştirisi de yapıldı. Bir yorumda şöyle denildi: "Bu camide hiç namaz kılmadım, gerçek bir camii olarak değerlendirmiyorum."

İnşası 1993'te biten, Fransız mimar Michel Pinseau tarafından tasarlanan cami, ülkenin en büyük, dünyanın yedinci büyük camisi. Caminin 210 metrelik minaresi ise dünyanın en uzun minaresi olarak biliniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!