Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çağrı merkezinde güldüren diyaloglar

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce yerel yönetimlerle vatandaş arasındaki iletişimin geliştirilmesi amacıyla kurulan; 'Alo 153 Çağrı Hattı'na birbirinden ilginç talep ve istekler yağıyor.

Çağrı merkezinde güldüren diyaloglar

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce vatandaşların ulaşımdan sivrisineğe kadar birçok sorununa çözüm üretmek için kurulan; 'Alo 153 Çağrı Merkezi'ne birbirinden ilginç talep ve istekler geliyor. Kimi 82 yaşındaki babasını evlendirmek istiyor, kimi çiftleşen köpeklere yardımcı olunmasını istiyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, yerel yönetimler ile vatandaş arasındaki iletişimin geliştirilmesi, kent sakinlerinin karşılaştıkları sorun ve sıkıntılara en kısa sürede çözüm üretilmesi amacıyla kurulan; 'Alo 153 Çağrı Merkezi' çalışmalarını sürdürüyor. 7 gün 24 saat hizmet veren söz konusu merkezde bir amir ve 20 çağrı merkezi personeli görev yapıyor. 2013 yılı Ocak ayı itibari ile faaliyete giren çağrı merkezine, gündelik hayatta karşılaşılan problemlerin yanı sıra birbirinden ilginç istek ve talepler de geliyor.

'YASLANMAYIN DÜZGÜN OTURUN'

Çağrı merkezini arayan bir vatandaş, evinin yakınlarında iki köpeğin çiftleştiğini bildiriyor ve köpeklerin zor durumda olduğunu belirterek, ekiplerin yardımcı olmasını istiyor. Bir başka ihbarda ise, toplu taşıma araçlarında karşılaşılan sorunu gündeme getiriyor. Arayan kişi, çağrı merkezindeki personele, "Toplu taşıma araçlarına bindiğimde yanıma oturan kişilerin, bana yaslanmasından şikayetçiyim. Araçlarda; 'Lütfen yanınızdakine yaslanmayınız, düzgün oturunuz' gibi afişlerin asılmasını rica ediyorum" talebini iletiyor.

'BABAMI NASIL EVLENDİREBİLİRİM?'

Vatandaşlardan biri, kentte yer alan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nın eninin kaç metre olduğunu sorarken, çağrı merkezine gelen bir başka telefon ise bir hayli ilginç. 82 yaşındaki babasını evlendirmek isteyen vatandaş, bu konuda kendisine yardım edilmesini ve hatta bilgilendirilmesini istiyor. Çağrı merkezine gelen aramalarda mahalle isimlerinin değiştirilmesi gibi ihbarlar da var. Hatta bir vatandaş, Bülent Ecevit Bulvarı'nda kaldırımlarda yer alan ağaçların keçiler tarafından yenildiği ihbarında bile bulunuyor.

'EVDEKİ TELEVİZYON SHOW TV'Yİ ÇEKMİYOR'

Evindeki televizyonda Show Tv'nin çekmediği şikayetinin de gediği 'Alo 153 Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbarlardan bazıları da şöyle:

"Özel halk otobüsü şoförü, araçta 4-5 bayan varken sürekli bayanları karalıyor ve bayandan şoför olmayacağını söylüyor.

Komşumun tavuğu duvardan benim bahçeme atlayarak, sebzelerimi yiyor. Yardım edin."
"Ekmek büfesinde 20 lira bozuk para olmadığı için oğluma ekmek vermediler, ağladı, psikolojisi bozuldu."

"Araç sürücüsü bir eliyle lahmacun yeyip, diğer eliyle çay içerek trafiği tehlikeye' sokuyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!