Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Büyükşehirden yat yarışlarına destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Mudanya Yelken Kulübü ve İstanbul Yelken Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği Amiraller Kupası Yat Yarışlarının İstanbul-Trilye-Bursa etabını kazanan sporcular, madalyalarını İstanbul Yelken Kulübü'nde düzenlenen törenle aldı.

Büyükşehirden yat yarışlarına destek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de katıldığı törende konuşan İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Seyhun Binzet, yelken sporunun gelişimine bulunduğu katkılar nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Amiraller Kupası Yat Yarışları'na, 2 yıldır Mudanya-Trilye etabını da dahil ettiklerini belirten Binzet, organizasyonun gerçekleşmesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin büyük katkısı bulunduğunu söyledi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursa'nın 'spor kenti' olması yolunda önemli adımlar attıklarını vurguladı. Sanayisi ile ön plana çıkan Bursa'nın, aynı zamanda, 'sahil şehri' olduğunu da belirten Başkan Altepe, Amiraller Kupası Yat Yarışları ile bu gerçeği, sportif platformda da yansıtmayı amaçladıklarını ifade etti. Organizatörü oldukları Amiraller Kupası Yat Yarışları ile Bursa ile İstanbul'u kucaklaştırdıklarını vurgulayan Başkan Altepe, "Hedefimiz, Mudanya ve Trilye sahillerini yelken sporu başta olmak üzere su sporlarına açabilmek. Amiraller Kupası Yat Yarışları'nı, hedefimiz doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak görüyoruz. Organizasyonu önümüzdeki yıllarda daha katılımcı hale getirebilmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından 'Gezginci Sınıfı', ile 'IRC 1', 'IRC 2', 'IRC 3' ve 'IRC 4' sınıflarında ödül alan yarışmacılara madalyaları takdim edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!