Büyükşehir'den hanımlar lokali

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Yıldırımlı hanımların buluşma noktası haline gelecek olan Yıldırım Hanımlar Lokali'nin temeli törenle atıldı. Bursa'nın Türkiye genelinde kadın dostu 12 şehir arasında yer aldığını dile getiren Başkan Altepe, kadınların sosyal hayatın her aşamasında yer alması için çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir'den hanımlar lokali

Bursa'nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için toplumun tüm fertlerine yönelik farklı projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, özellikle kadınlara yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Günlerinin büyük bir bölümünü mahallelerinde geçiren kadınları meslek edindirme kurslarıyla iş sahibi yapan, bunun yanında mobil eğitim merkezleri ile onlara bilgisayar kullanmayı öğreten Büyükşehir Belediyesi şimdi de kadınların boş zamanlarını birlik ve dayanışma içinde geçirebilecekleri Yıldırım Hanımlar Lokali'nin temelini attı.
Bursa'nın Türkiye genelindeki 12 kadın dostu şehirlerden biri ilan edildiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kadınları verdikleri önemi sadece sözle değil, yaptıkları uygulamalarla da hayata geçirdiklerini söyledi. Kadın sığınma evinin faaliyete geçtiğini hatırlatan Başkan Altepe, "Ağırlıklı olarak kadınlarımızı hedef alan BUSMEK'le hanımlarımızın meslek sahibi olmasını sağlıyoruz. Mimar Sinan Mahallesi'ndeki Ankara yolunun hemen yanında bulunan bu alanda ise Yıldırım Hanımlar Lokali'miz yükseliyor. Gürsu Hanımlar Lokali inşaatımız sürüyor. Yine mahalle mahalle dolaşan mobil eğitim merkezimizle hanımlarımıza bilgisayar kullanmayı öğretiyoruz. Bu sayede onlar çocuklarının eğitimlerine de daha fazla katkı sağlayabiliyorlar. Bunun yanında meclisimizde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonumuzu kurduk. Hanımlarımızın sosyal hayatın her aşamasında yer almaları bizim en önemli hedefimiz" diye konuştu.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise, şehrin gelişimine paralel olarak ihtiyaçların ve kamudan beklentilerin de değiştiğini vurguladı. Önceden bir park yaparken, iki ağaç dikip, bir oturma grubu yerleştirmenin yeterli olduğunu dile getiren Başkan Keskin, "Şimdi ise mahalle halkı bu parklara, spor aletleri, yürüyüş yolları istiyor. Halkımızın bu talepleriyle bizler de belediyeciler olarak yeni hizmetlere yelken açıyoruz. Yıldırım'daki her mahalle konağımızda hanımlarımız için bir oda ayırdık. Burada bir araya gelip, günlerini geçirebiliyorlar. Bir kapalı pazar yerimizi Hanım Eli pazaryeri haline getirdik. Hanımlarımız burada el emeği göz nuru döktükleri ürünleri satıp aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Şimdi ise Büyükşehir Belediyemiz tarafından eskiden şantiye alanı olarak kullandığımız yere son derece modern bir hanımlar lokali yapılıyor. İlçemize böyle bir eseri kazandırmaları nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.
AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın'ın da katıldığı törende Yıldırım Hanımlar Lokali'nin temeli protokol üyeleri tarafından törenle atıldı. Altı ay içinde tamamlanması hedeflenen, 450 metrekare taban alanlı, 900 metrekare kullanım alanına sahip Hanımlar Lokali'nde fitness salonu, çocuk oyun alanı, toplantı ve eğitim salonu ile idari birimler yer alacak.

Büyükşehir'den hanımlar lokali Büyükşehir'den hanımlar lokali
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!