Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Tek amacımız Bursalılara hizmet

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tek amaçlarının Bursalılara hizmet olduğunu, gece gündüz demeden 17 ilçenin tamamında vatandaşın sorunlarına yönelik çalıştıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: Tek amacımız Bursalılara hizmet

Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret etti. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Alinur Aktaş, Bursa'ya hizmet için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Bursa'da en çok ulaşımın konuşulduğunu ifade eden Başkan Aktaş, "Ulaşım ile ilgili çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ulaşım Master Planı'nın hazırlıklarına başladık. Kent içi trafiğin rahatlaması için yoğunluğun tespit edildiği noktalarda yaptığımız çalışmalarla yüzde 35 bir rahatlama sağladık. Tüm değerlemeleri ve analizleri doğru alıp, adımlarımızı doğru atmak istiyoruz" dedi.

Bursa'nın sahillerine yönelik de önemli çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Aktaş, "Büyükşehir Belediyesi olarak kıyı ve plaj temizliği, deniz yüzeyindeki atıkların toplanarak bertaraf edilmesi yönündeki çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Narlı'dan Karacabey Boğazı'na kadar 115 kilometrelik kıyı şeridi, 24 adet halk plajı, ekiplerimiz tarafından günlük temizleniyor. Daha temiz, daha sağlıklı Bursa hedefiyle çıktığımız hizmet yolunda Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen hizmetler, vatandaşların deniz ve kıyıları koruma bilincini geliştiriyor. Ayrıca Sahil Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından her sene okullarda verilen eğitimlerle de öğrenciler, denizleri-ekosistemi ve çevreyi koruma yönünde bilgi sahibi oluyor" diye konuştu.

Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir de, Başkan Aktaş'a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!