Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Büyükşehir araç filosunu güçlendiriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, son 4 yılda 11 milyon TL'lik yatırımla yenilediği 87 hizmet aracına, 15 yeni araç daha ekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmette sınır tanımadıklarını, yeni kanunla birlikte il sınırlarının tamamına hizmet götürmek için daha güçlü ekip ve ekipmana ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Büyükşehir araç filosunu güçlendiriyor

Sadece il merkezine değil, mücavir alan sınırları dışındaki bütün ilçelere hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Son 4 yıl içinde 11 milyon TL'lik yatırımla hizmet birimlerine 87 hizmet aracı kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 1,5 milyon TL'lik 15 yeni aracı daha bünyesine kattı. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılacak olan otobüs, minibüs ve kamyonetlerden oluşan 15 yeni araç, Acemler Saha Amirliği'nde düzenlenen törenle hizmete alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yeni Sölöz Belediye Başkanı Güngör Özhan ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve personelinin katıldığı törende hizmet filosunun yeni olmasının önemine değindi. Büyükşehir Belediyesi olarak daha yaşanabilir bir şehir oluşturmak maksadıyla Bursa'yı bir bütün olarak ele aldıklarını, Uludağ'dan sahillere, tarihi eserlerden spor tesislerine ve ulaşıma kadar her alanda yatırım yaptıklarını hatırlattı. Merkezin dışında mücavir alan dışındaki ilçelere de her türlü hizmetin götürüldüğünü ifade eden Başkan Altepe, "Özellikle yeni yasanın uygulamaya girmesinin ardından kırsal kalkınma başta olmak üzere ilçelerin ve tüm köylerin sorunlarıyla da yakından ilgileneceğiz. Böyle geniş bir hizmet alanı için güçlü bir ekip ve ekipmana ihtiyacımız var. Bu nedenle hizmet araçlarımızı sürekli teknolojideki gelişmelere de paralel olarak yeniliyoruz. Son 4 yılda 87 hizmet aracımızı yeniledik. Bugün hizmete aldığımız 15 yeni aracın da Bursa'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Altepe, direksiyonuna geçtiği küçük otobüsle tur attı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!