Büyükşehir´den sünnet şöleni

Bursa´da 390 çocuk, Büyükşehir Belediyesi´nin düzenlediği sünnet şöleniyle erkekliğe ilk adımını attı.

Büyükşehir´den sünnet şöleniMerinos Parkı´nda gerçekleştirilen şölene; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve Canan Candemir Çelik ile çok sayıda vatandaş katıldı. Küplüpınar Mahallesi Camii İmamı Yener Aydın´ın duasıyla başlayan organizasyon, renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediye Bandosu, Tarihi Bursa Mehter Takımı ve Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi organizasyonda birer mini konser verirken, sünnet olacak çocukların Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe´nin elini öpmeye çalışması izdihama neden oldu. Şölende sünnet olacak çocuklara şapka, balon ve çeşitli hediyeler verilirken, ailelere pilav, ayran ve dondurma ikram edildi.

Şölende bir konuşma yapan ve sünnet cemiyetlerinin Türk milletinin en önemli geleneği olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ecdad kültürünü sürdürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan şehrin fiziki olarak yeniden imar edilmesine çalıştıklarını, diğer yandan da insana yönelik faaliyetlere hız verdiklerini belirten Başkan Altepe, "İşte sünnet şölenleri de bu faaliyetlerden sadece birisi. Bugün 390 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını atıyor. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza ´Geçmiş olsun´ diyor, tahsil ve iş hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum. Ailelere de çocuklarının mürüvvetlerini görmelerini temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Şölende söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, çocukların gözlerindeki mutluluğun ve ailelerin sevincinin dünyalara bedel olduğunu vurgulayarak, organizasyonu gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür etti.

AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik ise, AK Parti´nin sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koyan Büyükşehir Belediyesi´ne teşekkür etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!