Büyük yangının çıktığı bina çöktü!

Son dakika haberi... İstanbul'da İplik fabrikasında çıkan büyük yangında soğutma çalışmaları sürerken binanın bir kısmı çöktü. Alev topuna dönen bina 6 ilçeden gelen itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla kısmen kontrol altına alındı. Ekipler yangının çevredeki diğer binalara da sıçramaması için yoğun çaba gösterdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in, olay yerinde yaptığı son dakika açıklamasına göre, yangının çıkış nedeni elektrik kontağı... Yangında alevlere müdahale eden bir itfaiye eri yaralandı, bir itfaiye eri de dumandan etkilendi. İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları sürerken yanan fabrika binasının bir kısma çöktü.

Büyük yangının çıktığı bina çöktü!

İstanbul Davutpaşa'da bir kumaş ve iplik fabrikasında sabah saat 06.45 civarında yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüdü ve fabrikanın 3 ve 4'üncü katları bir anda alevler içinde kaldı. Edinilen bilgiye göre, yangının çıkmasıyla birlikte içeride bulunan çalışanları binayı terkederek; yangını itfaiyeye haber verdi. 

Kısa sürede bütün fabrika binasını saran yangını söndürmek için çok sayıda itfaiye ekibi bölgeye sevk edildi. 

İlk etapta 6 ilçeden itfaiye ekipleri olay yerine geldi, yetersiz kalınca Anadolu Yakası'ndan da itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına katıldı. Çalışmalar sırasında bir itfaiye yaralandı, bir itfaiye eri de dumandan etkilendi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, Davutapaşa'da iplik fabrikasında çıkan yangına İstanbul itfaiyesi 22 istasyon, 74 araç ve 185 personel ile müdahale edildi.  İtfaiye ekiplerine Fatih Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Bahçelievler Belediyesi, Güngören Belediyesi, Bayrampaşa Belediyesi ve Esenler Belediyesinden toplam 9 adet su tankı ve Hamidiye A.Ş.'den 4 adet su tankı ile destek verdi. 

Atölyelerde kullanılan yanıcı maddelerin yangının kısa sürede büyümesine neden olduğu belirtildi.

Vatandaşların sokağa girmesine izin verilmedi. Fabrika yangınından çıkan dumanlar İstanbul'un birçok noktasından görüldü.

BİNADA ÇÖKMELER MEYDANA GELİYOR

Aradan geçen 10 saate rağmen iş merkezindeki yangın tamamen kontrol altına alınamadı. Yangın dolayısıyla binanın çatısında ve iç duvarlarında çökme meydana geldi. Yangının çıkışı itibariye çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren itfaiye ekiplerinin kontrol altına aldığı yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

ÇEVREDE ÇALIŞAN ESNAF YANGIN ANINI ANLATTI

Davutpaşa'da bir başka fabrikada çalışan Serdar Barbar, "Yangın 5.45'de başladı. Elektrik aksamından çıktığı söyleniyor. Birden büyüdü. Biz de içerideydik. Hepimizi bir anda dışarı çıkardılar. Kısa sürede söner dedik ama büyüdü. İlk çalışanlar müdahale etti, ardından itfaiye ekipleri geldi" diye konuştu.

Yanan binanın yanında bir diğer fabrikanın sahibi Ahmet Çelik ise, "Şu anda bizim fabrikada bir şey yok. İnşallah bir şey olmayacak. Nasıl çıktığına ilişkin bilgimiz yok. Bütün İstanbul itfaiyesi burada müdahale ediyorlar. Bekliyoruz dua ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!