Büyük rakiplerini dize getirdi

Avrupa Minikler Güreş Şampiyonası'nda kendisinden büyük rakiplerle karşılaşmasına rağmen bronz madalya kazanan milli güreşçi Alperen Berber, Avrupa ve dünya şampiyonu olup, olimpiyatlarda Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Büyük rakiplerini dize getirdi

Samsun Kavak Yaşar Doğu Güreş Eğitim Merkezi sporcusu 13 yaşındaki Alperen Berber, antrenör babasının ağabeylerini çalıştırdığı sırada merakından dolayı kendisi de güreş sporuna başladı. Antrenmanlara giderken zamanla bu spora aşık olan Berber, kısa sürede milli takıma seçildi.

Yaşı küçük olmasına rağmen antrenörlerinin de desteğiyle 13-17 Haziran'da Macaristan'da gerçekleştirilen Avrupa Minikler Güreş Şampiyonası'nda doktor raporuyla bir üst kategori olan yıldızlar grekoromen stilde 52 kiloda yarışan Berber, rakipleri büyük olduğu için zorlansa da Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Bosna Hersek'te 6-8 Eylül'de yapılacak Büyük Minikler Grekoromen Balkan Şampiyonası hazırlıklarını Sakarya'da sürdüren Berber'in en büyük hedefi, olimpiyatlarda Türk bayrağını dalgalandırmak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!