'Büyük Göç'te sona gelindi!

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı'na geçiş sürecinde yüzde 96'lık kısmın başarıyla tamamlandığını açıkladı

'Büyük Göç'te sona gelindi!

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 5 Nisan Cuma  03.00'te başlatılan taşınma işleminin yüzde 96'lık bölümünün başarıyla geride  bırakıldığı duyuruldu.

Açıklamada, nihai geçiş için devam eden çalışmaların önceden  belirlenmiş olan 45 saatlik planlamadan daha kısa sürdüğü, 33 saat içerisinde  yüzde 96 orana ulaşıldığı belirtildi.

Bugün saat 20.00 itibarıyla tamamının sona ermesi beklenen taşınma  operasyonu ile THY'nin İstanbul Havalimanı'nda yepyeni bir döneme başlayacağı  ifade edildi.

Açıklamaya göre, THY'nin 86 yıllık tarihine ev sahipliği yapan Atatürk  Havalimanı'na vedasını değerlendiren THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı  İlker Aycı, "Halihazırda dünyanın en büyük havalimanı projesi olan bu dev tesis,  gelecekte THY'nin çok daha büyük ve küresel ölçekte çok daha fazla ses getirecek  büyümesine ev sahibi olmakla birlikte, aynı zamanda haiz olduğu son teknoloji  ürünü fiziksel kabiliyet ve kapasitesiyle de büyümemizdeki en önemli itici güç  olacaktır." dedi.

Aycı, Atatürk Havalimanı'nın misyonunu başarıyla tamamladığını  belirterek, şunları kaydetti:

"Atatürk Havalimanı'na veda etmek bizler için tabii ki oldukça hüzün  vericiydi. Ancak, markamızın özellikle son 15 yılı aşkın süredir önüne geçilmez  yükselişi ve gelişimi, bizi bu zor ayrılık kararını almaya mecbur kıldı. Etkin  büyüme performansı ile artık kabına ve mevcut yuvasına sığmaz olan Türk Hava  Yolları için, gelişimini destekleyecek ve ayrıca sağladığı kapasite ve diğer  fiziksel imkanlarla da önünü açacak yeni bir yuva gereksinimi doğdu. Yolcu ve  uçuş deneyimini bambaşka bir platforma taşımamızda bizleri yetkin kılacak bu  imkanlar bütününü, hem markamıza hem Türk sivil havacılığına hem de dünya  havacılığına kazandırmakta katkı sahibi olan herkese, başta bu projenin fikir  sahibi ve en büyük destekçisi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız, IGA Konsorsiyumu, çeşitli iş  ortaklarımız, değerli ailemizin her bir ferdi ve diğer tüm emek ve destek  sahiplerine şükranlarımı sunuyor; önümüzdeki süreçte dünya havacılığının  geleceğinin, yeni evi ve yeni marka yüzüyle Türk Hava Yolları merkezinde  gelişeceğinin müjdesini şimdiden paylaşıyor olmanın gurur ve mutluluğunu  yaşıyorum."    

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!