Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bütün emniyet görevlileri artık ceza kesebilecek

İnegöl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 330 personel, bundan böyle fahri trafik müfettişi sıfatıyla da hareket edip, trafik kurallarına uymayanlara ceza kesebilecek.

Bütün emniyet görevlileri artık ceza kesebilecek

İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği tarafından kural ihlali yapan sürücülerin tespit edilebilmesi için 330 personele trafik suçu tespit tutanağı hazırlama eğitimi verildi. Verilen eğitim sonucunda Emniyet Müdürlüğünde görev yapan memurların tamamı fahri trafik müfettişi gibi görev yapabilecek.
Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Ömer Meşe, "2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 6. maddesi (b) fıkrasında, 'trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis, yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkilidir' denilmektedir. Bütün birimlerde görevli personelimiz, ihlal edilen kuralla ilgili ceza tutanağı tanzim edecek. Müdürlüğümüzde görev yapan 330 personele trafik suçu tespit tutanağı hazırlama eğitimi verildi. Bundan sonra trafikte herhangi bir kural ihlali ile karşılaşan trafik branşı haricindeki diğer görevli personel, kural ihlallerini tespit ederek, Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğine teslim edecek. Polis memurlarımız vatandaşlarla diyaloga girmeden gerekli tutanağı tutacak. 4 gün zarfında teslim edilen tutanaklar, Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliğinde para cezasına çevrilecek ve trafik ihlali yapan vatandaşların adreslerine gönderilecek" diye konuştu.
Meşe, 19 Aralık 2011 Pazartesi gününden itibaren uygulamanın tüm ilçe genelinde başlayacağını kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!