Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BUTGEM mezunları kendi işlerinin patronu oluyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından kurulan Eğitim Vakfı bünyesinde mesleki eğitim alanında örnek çalışmalara imza atan Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi'nden (BUTGEM) mezun olanlar kendi işlerini kuruyor.

BUTGEM mezunları kendi işlerinin patronu oluyor

 

Sanayinin aradığı vasıflara uygun mesleki formasyon kazandıran BUTGEM'in girişimcilik kurslarından mezun olanlar yeni girişimciler olarak iş dünyasında boy göstermeye başladı.

 

BUTGEM 2012 yılı girişimcilik kursu mezunu Ümit Canbaz da kendi işyerini açarak girişimci olma hayalini gerçeğe dönüştürdü. 'Tasarım 2013 Bebek, Nikah Şekerleri ve Davetiye Modelleri' ismiyle işyerini açan Canbaz, evlilik, nişan ve doğum gibi mutlu günler için hediyelik eşya tasarımı ve üretimi yapacak.

 

Canbaz'ın işyerinin açılış törenine katılan BUTGEM Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Parseker, Bursa Tasarım ve Teknoloji Geliştirme Merkezi'nin ortak aklın ürünü olduğunu kaydederek, "Üretime katkı koymanın en somut örneğini BUTGEM mezunlarının iş dünyasında kendilerine buldukları yerle ve ürettikleri ürünlerde görebiliyoruz. Mezunlarımızın her biri tecrübeli birer girişimcinin sahip olduğu vasıflarla iş dünyasının hizmetine sunuluyor" dedi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!