Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BUSMEK'ten şenlikli sergi açılışı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) tarafından 1. Bahar Şenliği düzenlendi.

BUSMEK'ten şenlikli sergi açılışı


Şenlik ve sergi açılışı Mütareke Meydanı'nda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Şube Müdürü Şahin Arat, Mudanya'da 2013 yılında 10 branşta açılan kurslara 550 kişinin katıldığını ifade ederek, "Resim ve giyimin yanı sıra İngilizce, overlok gibi birçok branşta eğitim verildi Şimdiye kadar Mudanya'da 5 bin kişi kurslardan yararlandı. Bilhassa kadınlara boş zamanlarını verimli şekilde değerlendirmeleri ve ekonomiye katkı sağlamaları açısından bu kurslar önemli" dedi.
Kaymakam Adem Öztürk, kurslarda emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür etti. Toplumda ihtiyaç hissedilen alanlarda kursların bu boşlukları dolduruğunu dile getiren Bursa Milletvekili İsmet Su ise, belediyeciliğin sadece klasik hizmetler yapmak değil, hayatın bütün alanlarına katkı sağlamak olduğunu söyledi.
Düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol mensupları tarafından verilirken, ardından BUSMEK kursiyerlerinin eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.
Mütareke İlköğretim Okulu Orkestrası pop konseri verirken, Mudanya Belediyesi Güzelyalı Halk Dansları Ekibi de gösteri yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!