Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BUSKİ'den Mudanya köylerine alt yapı

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı İpekyayla ve Hançerli köylerinde BUSKİ'nin alt yapı yatırımları devam ediyor.

BUSKİ'den Mudanya köylerine alt yapı

AK Parti ilçe teşkilatı ve AK Parti İl genel Meclisi Üyesi İmar Komisyonu Başkanı Hasan Er'in teşebbüsüyle tespit edilerek yapılan çalışmalar sonucunda İpekyayla köyünün yetersiz ve çürümüş olan içme suyu boruları yenileniyor. 63 milim boruların yetersiz gelmesi üzerine Köy Muhtarı İbrahim Karatay'ın talebiyle köyün içme suyu boruları 200 sene garantili 110 milimlik borularla değiştirilmeye başlandı.
Yıllardır Hançerli köyünde üstü açık bir şekilde akan dere BUSKİ tarafından ıslah edilip açıktan akan kanalizasyonların yer altına alındı. Şimdi derenin üstü de kapatılıyor. 135 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde 2,5 metre yüksekliğindeki Derenin üzeri Betonbaks şeklinde kapatılmasıyla buradaki mahallenin köyle bağlantısı da sağlanmış olacak. Hançerli Muhtarı Hüseyin Kaya, daha önce bu mahallelilerin köy merkezine gelmek için çevreden dolaştıklarını, derenin kapatılan üstünün aynı zamanda yol olarak kullanılacağını ifade etti.
Çayönü köyünde Özel İdare ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin çabalarıyla yapılan çalışmayla köy mezarlığı çevre düzelmesiyle çevre köyler örnek bir mezarlığa sahip oluyor. Köye Hizmet Götürme Birliğinden sağlanan 11 bin liralık yardımın yanı sıra hayırsever vatandaşlarında desteğiyle başlanan sağlık evi inşaatı iki kattan oluşuyor. Alt katı sağlık evi, üst katı ise çok amaçlı salon olarak kullanılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!