Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursasporlu Umut Meraş ateş püskürdü

Bursaspor'da transfer döneminin en fazla konuşulan ismi olan Umut Meraş'tan transfer süreciyle ilgili Başkan Mesut Mestan'a adeta ateş püskürdü. Başkan Mesut Mestan'ın süreci uzatıp transfer teklifleri göz ardı ettiğini ifade eden Meraş iletişim kurmaktan kaçınıp telefonlarına yanıt dahi vermediğini ifade etti.

Bursasporlu Umut Meraş ateş püskürdü

Bursasporlu Umut Maraş'tan transferi hakkında ve kendisini oyaladığını iddia ettiği Başkan Mesut Mestan ile ilgili olarak bir açıklama yayınladı.

İşte Meraş'ın açıklaması:

''Şahsım adına her geçen gün basın yayın organlarında ve sosyal medyada çıkan transfer haberleri üzerine kamuoyuna bilgilendirme ihtiyacı duydum. Profesyonel kariyerimde ilk defa bir kulüp başkanı ve yönetim tarafından emeklerimin ve iyi niyetimin suistimal edilerek ciddiye alınmadığı için bu açıklamayı üzülerek yapıyorum.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda alacaklarımın ödendiğine dair çıkan haberler kamuoyuna yansıdı. Ben de her geçen gün şahsıma transfer teklifleri gelirken, alacaklarıma karşılık bonservisimi elime alabilecekken zor günler geçiren kulübüm Bursaspor'un zor günlere gelmesinde hatam olduysa bu hatama karşılık fayda sağlayıp ayrılmanın daha sağlıklı olacağını hissettiğim için alacaklarıma karşılık bana verilen taahhütlerden dolayı takımım Bursaspor ile birlikte antrenmanlara çıkarak yeni sezon hazırlıklarına başladım.

Haftalardır kulübüm Bursaspor'a şahsım için yurtiçinden ve özellikle de yurtdışından ciddi transfer teklifleri gelmektedir. Teklif edilen rakamlar ekonomik olarak zor durumda olan kulübümüz Bursaspor'u ciddi anlamda rahatlatacak ve belki de mevcut transfer yasağının kalkmasına ön ayak olup Bursaspor'un yeniden hak ettiği yerlere gelmesine katkı sağlayacak tekliflerdir. Ben kulübümün çıkarlarına katkı sağlamak için bu kadar çaba sarf ederken kulüp başkanımız Sayın Mesut Mestan bilmediğim ve bana açıklanmayan nedenlerden ötürü süreci uzatıp bu teklifleri göz ardı etmekte ve ısrarla benimle iletişim kurmaktan kaçınıp telefonlarıma yanıt dahi vermemektedir.

2018 yaz transfer döneminin son gününde dönemin teknik direktörü Sayın Samet Aybaba'nın dönemin yönetimine transferim için diretmesi sonucu Bursaspor'a gerçekleşen transferimde şahsım, eski kulübüm Boluspor'a borçlanarak senet imzalamış ve takımın geri kalanına göre çok düşük bir maaş bedeliyle Bursaspor'a transferim gerçekleşmiştir.

Bu camianın bir parçası olmak adına yaptığım fedakarlıkları, bu sefer de bana 30 maç forma şansı veren, adımı tüm Türkiye'ye duyurup A Milli Takım'a kadar yükselmemde pay sahibi olan minnet duyduğum kulübüm Bursaspor için yapmak isterken yaşanılan süreci hiçbir şekilde anlamlandıramıyorum.

Gelen tekliflerin şahsım ve ekonomik olarak zor durumda olan kulübüm adına bu kadar umursanmayarak sürecin her geçen gün uzatılmasının başta Bursaspor camiasına sonra da bana yapılmakta olan büyük bir saygısızlık olarak görüyorum.

Takdiri değerli Bursaspor taraflarına ve kamuoyuna bırakıyorum''

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!