Bursaspor'un itirazında sıcak gelişme: UEFA topu TFF'ye attı

Fenerbahçe'nin men edilip, Trabzonspor'un devler ligine dahil edilmesine yönelik itirazı değerlendiren UEFA kararın Türkiye Futbol Federasyonu'na ait olduğunu bildirdi. Yeşil Beyazlılar şimdi TFF'den yanıt bekliyor.

Bursaspor'un itirazında sıcak gelişme: UEFA topu TFF'ye attı

Bursa hakimiyet'in haberine göre, Bursaspor'un UEFA'dan beklediği yazı kulübe ulaştı. UEFA, Yeşil Beyazlı Kulübün Şampiyonlar Ligi organizasyonuna Fenerbahçe'nin yerine Trabzonspor'un lig ikincisi sıfatıyla dahil edilmesine yönelik itirazı değerlendirdi. Buna göre UEFA'dan gelen yazıda, konunun muhattabının UEFA olmadığı ve kararı Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı belirtildi.

TFF KARARLAŞTIRMIŞTIR
Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gönderilme kararını Federasyonun aldığı ifade edilen yazıda "Bu karar tamamen Türkiye Futbol Federasyonu'nun tasarrufudur. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi ve yerine Trabzonspor'un Türkiye'yi temsilen gönderilmesini UEFA değil, Türkiye Futbol Federasyonu kararlaştırmıştır" denildi.

HER YOL DENENECEK
Bursaspor Hukuk Kurulu UEFA'nın gönderdiği yanıtı değerlendirirken, aynı itirazı eş zamanlı olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığından dikkatlerini bu kez TFF'ye çevirdi. TFF'den kısa süre içinde yanıt bekleyen Yeşil Beyazlılar, istediği sonucu alamazsa bu kez Tahkim Kurulu'na başvuracak. CAS yolunu da araştıran Bursaspor, Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne dahil edilmesi kararını UEFA'nın verdiği noktasından hereket ederek hakkını burada da arama ve kabul görmemesi halinde de tazminat yolunu denemeye çalışacak. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!