Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü

Bursaspor taraftarları, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön eleme turu ilk maçında bu akşam oynanacak Bursaspor-Gomel müsabakası öncesi siyah t-shörtlerle tepki yürüyüşü yaptı.

Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Beşiktaş maçı öncesi çıkan olaylar sebebiyle tribün liderlerinin tutuklanmasına tepki gösteren Teksas Bursaspor Taraftarlar Derneği üyesi taraftarlar, cezaevindeki arkadaşlarına destek verdi. Altıparmak'taki dernek binası önünde toplanan taraftarlar, üzerlerindeki siyah t-shörtlerle Atatürk Stadı'na kadar yürüdü.
"Nerede kalmıştık" pankartı eşliğinde yürüyen taraftarlar, attıkları sloganlarla da arkadaşlarını unutmadıklarını gösterdi.
Atatürk Stadı önünde basın açıklaması yapan Bursaspor Taraftarlar Birliği Başkanı Fatih Öğreten, federasyonun Fenerbahçe'ye verdiği 2 maçlık cezaya tepki gösterdi. Bursaspor olarak şampiyon oldukları sene, "Şampiyon, güzel ve masum demek, tıpkı annem gibi" sloganını kullandıklarını hatırlatan Öğreten, şike iddiaları gölgesinde şampiyonluk yaşayanları kınadı.
Fenerbahçe'ye 2 maç ceza verenlerin, tek taraflı kararlarla kendi arkadaşlarını cezaevine gönderdiğini ifade eden Öğreten, şöyle konuştu: "Hiçbir Bursalının istemediği olaylar yüzünden yaklaşık üç aydır cezaevinde tutuklu bulunan Bursasporlu kardeşlerimizin, bugün yanımızda olmaması ve daha ne kadar ayır kalacağımızın belli olmaması, tıpkı şuan üzerimizde bulunan tişörtlerin rengi gibi gönlümüzü karartmaktadır. Bugün bu tişörtleri, cezaevinde tutuklu bulunan kardeşlerimizi, sırça köşklerinden Bursa'yı kurtarmaya çalışanlara, sözde Bursa'nın ileri gelenlerine, kardeşlerimizi unutturmaya çalışanlara, Bursa halkını ve Bursasporluları hafife alanlara, bir kez daha hatırlatmak için üzerimizde taşıyoruz."
Cezaevinde tutuklu bulunan Teksastirübün lideri Selim Kurtulan'ı eşi Özlem Kurtulan ise, eşinin her zaman arkasında olacağını belirterek, yargılamanın biran önce bitirilmesini istedi.


 

Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü Bursaspor taraftarı siyah tişörtlerle stada yürüdü
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!