Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BURSASPOR MAÇINDA ŞİKE Mİ YAPILDI?

Hakem Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'e mahkeme yolu gözüküyor.

BURSASPOR MAÇINDA ŞİKE Mİ YAPILDI?

GÜMÇED yanlı hakem hatalarının Bursaspor'u etkilediği gerekçesi ile hakemler Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek'in aynı zamanda MHK'nın incelemesi hususunda savcılığa suç duyurusunda bulundu...
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "19.02.2011 Cumartesi günü 16.00'da Bursa Atatürk Stadyumu'nda oynanan Bursaspor-Gaziantepspor maçının orta hakemi Hüseyin Göçek'in verdiği yanlış ve yanlı kararlarla oyunun seyrini değiştirmiştir. Hakemlere duyulan güven oldukça sarsılmıştır. Geçen sezon kaleciler hakkında şike iddiaları vardı. Kamuoyunda büyük rahatsızlıklar, tartışmalar yaratmış ve bunun sonucunda soruşturmalar açılmıştı. Bu sezon ise tartışmaların odağında ise nedense hakemler var.Yanlış verilen penaltılar,tartışmalı kırmızı kartlar, golle sonuçlanan ofsaytlar kamuoyunda çok ciddi rahatsızlıklar yaratmaktadır. Bu kararlarla, bir kentin moral değerlerinin bozulduğunu, heyecanın dağıldığını görmekteyiz. Örneğin Eskişehir-Bursaspor maçı hakemi Halis Özkahya, alakasız penaltı vererek oyunun seyrini değiştirmiştir. Sadece Bursaspor'a yönelik değil birçok spor kulübümüz yanlış ve yanlı kararlardan dolayı sıkıntı ve şok yaşamaktadır. 13 ve 20 Şubat 2011 Saat:21.00'de yayınlanan Kanaltürk Telegol programında Türkiye'nin saygın eski hakemlerinden Ahmet Çakar'ın Bursaspor maçlarını değerlendirirken yaptığı açıklamalarında "Birileri düğmeye bastı. Kalem kırıldı. Bursaspor devre dışı bırakılmak isteniyor" demesi ve buna benzer açıklamaları şok yaratırken Hüseyin Göçek'in nasıl yanlış ve yanlı yönettiğinin bu açıklamalarla Bursaspor-Gaziantep maçının Bursaspor aleyhine nasıl döndüğü ile örtüşmektedir. Üstelik tüm spor yorumcularının bu görüşlerde olması haklılığımızı göstermektedir.
Bu nedenle MHK incelenmelidir. Kanaltürk Telegol yorumcusu Ahmet Çakar niçin böylesine iddialı açıklamalarda bulunuyor. Bildiği bir şey var mı ki, böylesine üstüne basa basa konuşuyor? Kaldı ki bir ülkede şüphe duyguları futbol sahalarında dolaşıyor ise, şike iddiaları söylentileri var ise, Türk sporu büyük yara alır. Hakemler maçları adil, objektif yönetmekle yükümlüdür. MHK bir ahlak okulu olmak durumun dadır. Bütün Spor Kulüplerimiz MHK'ya güvenmelidir. MHK'nın meslek onuru her şeyden önemli olmalıdır. Bu nedenle adı geçen Hüseyin G öçek ve Halis Özkahya'nın ifadesinin alınması, Merkez Hakem Kurulu'nun bu konu ile ilgili bilgisine başvurulması, suç unsurlarının aydınlatılması, gerekli takibin başlatılması hususlarında gereğini arz ederiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!