Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Turan sessizliğini bozdu

Bursaspor Kulübü'nün altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ali Turan, ⁠⁠⁠kendisiyle ilgili sosyal medyada yer alan ve bir köşe yazarının kaleme aldığı iddialara ilişkin, "Ahmet Eraslan'dan 550 bin lira aldığım doğrudur. Bu para, kongre öncesinde yönetimde görev almak istemesi nedeniyle kendisinden başkan tarafından talep edilmiştir." ifadesini kullandı.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Turan sessizliğini bozdu

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, 3 dönemden bu yana Bursaspor'a hizmet etmekten büyük bir gurur ve onur duyduğunu, bu süre zarfında sadece takımın değerleri ve çıkarlarını düşündüğünü belirtti.

Son birkaç aydır asılsız iddia ve iftiralarla dolu bir karalama kampanyasına maruz kaldığını aktaran Turan, "Özellikle sosyal medyada başlatılan ve ardından son olarak da bir köşe yazarının, tümüyle iftira ve hakaret dolu bir yazısıyla gündemi işgal eden konuyla ilgili olarak, bütün gerçekleri camiamızla paylaşmak istiyorum. İkinci dönemimde birlikte görev yaptığım Ahmet Eraslan'dan 550 bin lira aldığım doğrudur. Bu para, kongre öncesinde yönetimde görev almak istemesi nedeniyle kendisinden başkan tarafından talep edilmiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Kongrede yönetim kurulu üyeliğine seçilen Halil Özyürek'ten de 200 bin lira kulübe katkı sağlanması istendiğini belirten Turan, şunları kaydetti:

"O dönemin başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de bilgisi ve onayı çerçevesinde, Eraslan'dan alınan paranın 450 bin lirası ile Halil Özyürek'in yaptığı 200 bin liralık katkı, kulüp hesaplarına benim adıma yatırılmış ve kongre bitiminde de söz konusu iki yöneticinin alacakları olarak hesaplara işlenmiştir. Eraslan'dan alınan paranın 100 bin lirası ise başkanın talimatı ve yönetim kurulu üyelerinin bilgileri doğrultusunda, benim de sağladığım katkıyla deplasman organizasyonlarının yanı sıra çeşitli yardımları içeren diğer harcamalar için kullanılmış ve 21 bin lira kendisine iade edilmiştir. O dönemde görev yapan yöneticiler, bu gelişmelerin bizzat şahididir ve istendiğinde kendilerinden de bu konuda teyit alınabilir. Bu harcamaların kulüp kasasından değil de yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla yapılması, bir gelenektir. Her dönemde bu harcamalar yapılır, sonra yöneticilerden toplanmak suretiyle harcamayı yapan yöneticiye teslim edilir. Ancak, altını çizerek söylüyorum, başkan ve yönetimin bilgi ve onayı doğrultusunda yapılan bu harcamalardan sonra Eraslan'ın 79 bin liralık katkısı, maalesef o dönemdeki yöneticilerin büyük bir çoğunluğundan toplanamamıştır." 

Turan, bu bedelin bir lirasının dahi şahsının inisiyatifiyle kullanılmadığını, tümüyle yönetimin bilgisi dahilinde harcandığını ifade ederek, "Bu miktarın benim borcum gibi kamuoyuna yansıtılması, gerçeği yansıtmadığı gibi, hakkımda asılsız ithamların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Şu anda kamuoyuyla paylaştığım gerçekleri, hem ikinci dönemde birlikte görev aldığım yönetim kurulu hem de şu anda içinde bulunduğum yönetim kurulunun iki ay öncesinden bilgisi bulunmaktadır." yorumunu yaptı.

Yalan ve yanlışlarla Bursaspor camiasındaki itibarını zedelemeye yönelik iftiralara sebep olanlardan hukuk çerçevesinde hesap soracağını belirten Turan, şöyle devam etti:

"Buna istinaden bir hukuk savaşı başlattığımı, saygıdeğer camiamızın bilmesini istiyorum. Son olarak 'Madem senin borcun değil, neden Ahmet Eraslan'a 79 bin liralık ödeme yapıldı' sorusuna da şu cevabı vermek istiyorum, bu ödeme, hukuken de gerçeklerin tescillendiği güne kadar, iftira ve asılsız iddialarla beni ve benim üzerimden Bursaspor Kulübü'nü ve yönetimini yıpratmaya çalışanların ekmeğine yağ sürmemek için yapılmıştır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!