BURSASPOR DİVANI AĞIR KONUŞTU

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, saha dışı olayları nedeniyle oynanmadan iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeşil-beyazlı kulübe verdiği cezaya ilişkin olarak, ''Bu infaz değil Bursaspor katledilmiştir'' dedi.

BURSASPOR DİVANI AĞIR KONUŞTU

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Şankaya, Bursaspor Divan Kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, TFF Başkanı Mahmut Özgener'in, ''30 yıldır böyle bir şey görmedim'' sözüne atıfta bulunarak, ''Benim yaşım 75. 75 yıllık hayatım boyunca böyle bir karar görmedim'' görüşünü bildirdi.
''Ben Bursaspor başkanı olsaydım bu kararı içime sindiremezdim'' diyen Şankaya, karara Anadolu kulüplerinin sessiz kalmasını, tepki göstermemelerini de hayretle izlediğini söyledi.
Şankaya, Bursaspor'un da üyesi olduğu Kulüpler Birliği'nin de karara sessiz kaldığını, tepki vermediğini ifade ederek, ''Ben, Bursaspor'un üyesi olduğu Kulüpler Birilği'nin tepkisini ortaya koymasını beklerdim. Kulüpler Birliği, üyesi Bursaspor'un haklarını korumak zorunda'' diye konuştu.
Maçla ilgili gözlemci, hakem ve diğer TFF yetkililerinin tutunaklarını da gösteren Şankaya, şöyle devam etti:
''Tutanaklarda, 'maçta hiçbir şey olmadı' deniyor. Federasyon bu tutanaklara göre maçı oynatmalıydı. Tahmin ediyorum ki Tahkim Kurulu bu tutanakları dikkate alacaktır. Bugün bir gazete 'Bursaspor infaz edildi' yazıyor. Bu infaz değil Bursaspor katledilmiştir. Bursaspor'un şampiyonluğu TFF'ye ağır geldi.
Daha önce Pentikspor-Sakaryasopr maçında da olay çıkıyor ama tekrar oynatılıyor. 17 yıl önce oynatılan bir maç var. Özgener'in Altayspor Kulübü başkanı olduğu dönemde.
Bu yasa niye çıktı; kulüpleri korumak için. Böyle ceza vererek nasıl koruyorsun kulüpleri... ''
 

 

BURSASPOR DİVANI AĞIR KONUŞTU BURSASPOR DİVANI AĞIR KONUŞTU
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!