BURSASPOR'DAN SANAL KORSAN TEPKİSİ

Bursaspor Kulübü, internette kulüp adı kullanılarak sayfalar açıldığı ve buradan küfürlü, olumsuz yayınlar yapıldığı gerekçesiyle bu tür sitelerle hukuki mücadele yapılacağını açıkladı.

BURSASPOR'DAN SANAL KORSAN TEPKİSİ

Kulüpten yapılan açıklamada, herhangi bir izin alınmadan kulübün, futbolcuların, teknik heyet ve yöneticilerin adları kullanılarak Facebook, Twitter gibi sitelerin yanında başka siteler kurulduğun ifade edildi.
Bu sayfalarda küfürlü yayınlar yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, bu sayfalarla hukuki yollarla mücadele edildiği belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Bu mücadelemiz yayın kuruluşumuz ve profesyonel ekiplerimizin katkısı ile bundan sonra çok daha düzenli ve hızlı olacak ve bu mücadelede ilgililer hakkında ceza ve hukuk davaları dahil olmak üzere her türlü legal yol kullanılacaktır.

Amaç, kulübümüzün tescilli isminin kullanılarak kulübümüzle hiçbir bağlantısı olmayan çoğu altyapısız ve yetersiz bu tür sitelerin, engellenmeyen küfürler vb. gibi yayınlarla gençliğimize kötü örnek teşkil edecek yayınlar yapmasını engellemek, sporun bedeni gelişim yanında öncelikle ahlaki gelişime araç olduğundan hareketle amaca uygun yararlı işlerin yapılmasını sağlamak, kulübümüzün hak ve menfaatlerini korumak ve kötü niyetle yola çıkıp, bundan maddi manevi haksız kazanç sağlayanlarla mücadele etmektir.

Kulübümüzün resmi Facebook sayfası internet sitemizde de belirtildiği gibi 'facebook.com/bursasporfk' sayfası olup bu sayfada resmi sayfa olduğu ayrıca görülmektedir. İnternet sitemizin adı da www.bursaspor.org.tr dir."

BİGHABER 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!