Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursaspor'da transfer yasağı ve puan silme cezası bertaraf edildi

Bursaspor Kulübü, Sebastian Frey'e ödenmesi gerek ücretin ödendiğini ve herhangi bir ceza alma durumunun da ortadan kaldırıldığını açıkladı.

Bursaspor'da transfer yasağı ve puan silme cezası bertaraf edildi

Bursaspor Kulübü ile daha önce takımdan ayrılan Fransız kaleci Sebastian Frey arasındaki uyuşmazlık çözüldü. Frey'in alacakları nedeniyle FIFA'da dosyası bulunan Bursaspor Kulübü, eski oyuncusu için belirlenen 825 bin Euro'yu bugün ödedi. Böylelikle Bursaspor Kulübü, transfer yasağı ve puan silme cezası ihtimalini de ortadan kaldırdı. Frey'e daha önce 675 bin Euro borç bulunurken, daha sonra 150 bin Euro'luk faiz ile birlikte bu borç 825 bin Euro'ya çıkmıştı.

Bursaspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, "FIFA tarafından verilmiş olan kararın gereği yerine getirilmiş olup, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş'ın desteği ve kulübümüzün imkanlarıyla, Sebastian Frey ile kulübümüz arasındaki dava sonuçlandırılmıştır.

Bu dosya ile ilgili olarak kulübümüzün puan silme ve transfer yasağı cezası alma durumu da ortadan kalmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!