Bursaspor bir aile kulübü

Avustralya formasıyla Rusya 2018'de mücadele eden Bursasporlu Aziz Behich, kulüp televizyonunda yayınlanan "Kamp Raporu" programına konuk oldu.

Bursaspor bir aile kulübü

Yeşil Beyazlıların başarılı sol beki Aziz Behich, Bursaspor TV'de Dünya Kupası'ndan kulüpteki kariyerine kadar birçok açıklamada bulundu.

Kendisi için uzun bir sezon olduğunu vurgulayan Aziz,"Dünya kupası bir futbolcu için en yüksek seviye. Dünya Kupası'nda oynamak çocukluk hayalimdi bunu başardım. Kısa oldu bizim için daha fazla gidebileceğimizi düşünüyordum ama olmadı maalesef. Dünya Kupası ortamı güzeldi iyi çalıştık,çok iyi oyuncularımız vardı ama sonucu beklediğimiz gibi değildi. İlk maçta biraz şanssızdık, ikinci maçta berabere kaldık.Yine de güzel bir turnuvaydı. Önümüzde Asya Kupası var, 2015'te kazanmıştık umarım yine kazanırız. İnşallah bir Dünya Kupası daha görebilirim" dedi.

Her zaman kendisini geliştirmeye ve takıma katkı sağlamaya çalıştığını vurgulayan başarılı sol bek, "Geçen yıl iyi bir sezon oldu benim için.En önemlisi Bursaspor olarak nereye kadar gidebileceğimizi,her zaman üst seviyelerde olmalıyız. Bu sene inşallah sezona iyi bir şekilde hazır oluruz. Afyon kampında daha ikinci günüm, ortam ve arkadaşlıklar çok güzel. Aramızda çok genç oyuncularımız var, onları da bizim seviyemize getirmeye çalışıyoruz.Bu kamp dönemi çok önemli bizim için, hazırlık maçlarında sonuçların iyi olmasını istiyoruz. Uzun yıllardır bu kulüpteyim,ilk geldiğim günden itibaren Bursaspor aile kulübü gibi diyebilirim. Bu sene de hiçbir şey değişmedi, arkadaşlıklar güzel olduğunda saha içine de bunu yansıtıyoruz. Umarım çok güzel bir sene olur" diye konuştu.

Oyun anlayışının daha çok atak üzerine olduğunu söyleyen Aziz Behich sözlerini şöyle sürdürdü."Yeni hocalarımız geldi onların sistemine uymak lazım, onlar bizi en iyi şekilde çalıştırıyor. Ben her sene yaptıklarımın üstüne koymaya çalışıyorum bu sene de öyle olacak. Her sene çok yetenekli genç oyuncular geliyor.Biz onlara yardımcı oluyoruz, bu kamp onlar için çok önemli. Oynamasalar bile ortamı görmeleri iyi oluyor. Samet hoca gibi bir hoca başlarında ve ondan çok şey öğrenebilirler. Her zaman Bursaspor'un altyapısı yüksek yerlere geliyor ve inşallah böyle devam eder. Futbol hatalı bir oyun biri mutlaka hata yapar. Video yardımcı hakem sistemi yeni bir sistem, maç çok değişiyor onu sevmiyorum bu yüzden. Taraftarlarımızın iki sezondur çok zorluk çektiklerini biliyorum. Bizi bırakmadılar, maçlarda hep yanımızda oldular. Bize ekstra enerji veriyorlar, inanıyorum ki bu sezon da taraftarlarımız bizi yalnız bırakmayacak. Rekabet takım içinde iyi bir şeydir, oyuncuları hep üst seviyeye getirir. Ne kadar rakabet olursa o kadar çok birbirimizi hedefe doğru götürüyoruz. Bursaspor hedefi olan bir kulüp. Rekabet takımın içinde çok iyi bir şeydir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!