"Bursaray ve sarı otobüsler de zarar ediyor"

DP Bursa İl Başkanlığı tarafından hazırlanan çalışma ile üyeler, saha çalışmalarında daha aktif olabilmesi ve beden dilini kullanabilmesi için bir dizi eğitim verilecek. Öte yandan yerel konulara değinen DP İl Başkanı Biliz, "Büyükşehir, vatadaşı için bir cenazesini hiçbir ücret almadan Artvin, Hakkari'ye gönderirken, uçuş için sattığı biletten zarar etmediği bilinirken, bu karar aceleye gelmiş olabilirmi? Bu mantığa göre Bursaray ile Sarı otobüslerde yüzde 6 zarar ediyor" ifadelerini kullandı.

''Bursaray ve sarı otobüsler de zarar ediyor''

DP Bursa İl Başkanlığı tarafından hazırlanan çalışma ile üyeler, saha çalışmalarında daha aktif olabilmesi ve beden dilini kullanabilmesi için bir dizi eğitim verilecek. Uygulama için il başkanı Ali Biliz; " 1946 yılı şartları ile 2017 yılının ekonomi, siyasi, güvenlik, hukuk, eğitim, ziraat ve dış politikaları aynı mı? Arkadaşlarımız ezberleri bozacak bir çalışmanın içersinde Demokrat misyonun gerekliliğini anlatacak, bir eğitim projesinin ilk adımlarını attılar. Özveriyle ilçe başkanlıklarımızında bu işlerlik içersinde aktif görev aldıkları için teşekkür ediyorum. 17 ilçe 1070 mahallede görev alan arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımızın denetiminde 2018 ve 2019 yılında Türkiye gerçeğini vatandaşlarımıza, Demokrat gözü ile anlatacaklar. Ve de ilk kez böylesine geniş kapsamlı bir saha çalışması ile halkımızın karşısına çıkacağız. Gayretimiz halkımızın iktidarımızdaki refah ve huzur dönemini yakalayabilmesi." dedi.

FETO DA NOTALANDI MI?

Biliz, ABD'de süren Zarrab Dosyası ile ilgili de; " Vatandaşımız olduğu gerekçesi ile Reza Zarrab dosyası, Türkiye Hukuk sistemini fazlasıyla ilgilendiriyor. Türkiye 17/25 aralık sürecini görmüş, Zarrab ve 4 Bakanın yakınları önce içeri alınmış, sonrasında beraat ettirilerek serbest bırakılmıştı. Türkiye'de hayır sever iş adamı Zarrab el üstünde iken, Batıda kendisi ile ilgili onlarca dava dosyası açıldığı halde, ABD'deye tutuklanacağını bile bile gittiğini bugün tüm yaygın basınından üstüne basa basa, altını kırmızı kalemle çizerek öğreniyoruz. Şimdi ise Zarrab'a ulaşılmadığı gerekçesi ile Nota verilmek üzere ABD'ye posta koyuyoruz. Başımıza çuval geçirilirken müzik notası mı! derken, şimdi vatandaştan haber alınamadığı gerekçesi ile ABD ile karşı karşıya geliyoruz! Vize sorunundan Nota'lı günlere geldik. Bir devletin diz çökmemesi için ulusal çıkarları için dik durması önemlidir, ama ben şahsen Zarrab olayını çözemedim. Bu adamın gizli tanık olduğu iddiaları ayyuka çıkmış. Zarrab için Nota veren Hükümet, Başfetöş içinde aynı duyarlılığı gösterdimi? Diğer ülkelerde cirit atan FETÖ'nün uç elemanları, beyin takımları unsurları içinde aynı girişimlerde bulunuldumu? Norveç'te NATO tatbikatında kurucu Cumhurbaşkanımız Atatürk ve son Cumhurumuz Erdoğan'ın hedef tahtası olarak gösterilmesi, Türk Milletine yapılan en büyük hakarettir. Cumhurbaşkanlığının bu konudaki tasarruflarını destekliyoruz." Dedi.

MİLLİ DEĞERLER SATILIK MIDIR?

Biliz; "70'li yıllarda idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın kesinleşmiş idam hükmünün ıslak imzalı orijinal evrakının, bir İngiliz müzayede şirketi tarafından internet ortamında açık artırmaya çıkarıldığına ilişkin haberi okurken, Başvekil Menderes ve Bakan arkadaşları Zorlu ile Polatkan'ın Cumhuriyet Gazetesine pazarlanmaya çalışılan ölüm anları geldi aklıma. Cumhuriyet gazetesi 30 yıl önce hiç bir yerede yayımlanmayan Menderes ile dava arkadaşlarının yargılanma ve idam sahnelerinin fotoğraflarını satmaya çalışan işgüzarın girişimine tüm ulusal basında engel olmuş, yayınlatmayarak büyük bir skandalın önüne geçmiştir. Devletimizin Kültür Bakanlığını göreve davet ediyorum. Bu yurt dışında olan envanterler bir an önce devlet tarafından satın alınmalı ve Milli Kütüphane arşivinde muhafaza edilmelidir. Milli Birlik ve Beraberliğimiz ancak Milli Değerleri korumak ve muhafaza altına almakla mümkündür." Dedi.

YENİŞEHİR VE YUNUSELİ KARARDI

Yerel konularada değinen Biliz; "Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediyenin zarar ettiğininden emin oduğu işletmeleri sonlandırmakta kararlı. Bunu okuyabiliyoruz. En son Gemlik'ten Yunuseli Havalimanına gelen Deniz Kuşu'nun seferlerini durdurarak kararlığının altını çizdi. İşletme zarar ediyorsa bu mantıklı. Ancak 2'si mürettebat 4+1 kişilik uçaklar yolcusu yoksa havalanmıyordu. Uçaklar kiralık, kira bedeli nedense açıklanmadı!, mürettabat maaşı çok yüksek ve gerekenden fazla personel olduğu gerekçesi ile zarar ediyordu. Ama Bursa, Türkiye'nin 4. büyük kenti. Ekonomi katkısında Türkiye 2'si. Yenişehir Havaalanı rantabıl değilken, Yunuseli sırf küçük uçaklar için revizyon edilmişken, Deniz Kuşu'nun tümden kanatlarını kesmek ne kadar doğru? Aracı firma ile tekrar pazarlık yapılabilirdi. Büyükşehir, vatadaşı için bir cenazesini hiçbir ücret almadan Artvin, Hakkari'ye gönderirken, uçuş için sattığı biletten zarar etmediği bilinirken, bu karar aceleye gelmiş olabilirmi? Bu mantığa göre Bursaray ile Sarı otobüslerde yüzde 6 zarar ediyor! Halk Otobüslerinin tek derteleri ise 65 yaş üstü yolcular. Ücretsiz olduğu için 2 yılda 30 binden 500 bine ulaşmış yolcu sayısı. Birçok şöför zarar ettiği gerekçesi ile bu yolcuları kara kışta, cehennem sıcağında almıyor. Çift yönlü mağduriyet var. Bunlarda kapanır mı? Biz demiryolunu beklerken ilimizdeki iki havalimanıda elimizde patladı! Umarım doğru bir karar verilir. Batı devletleri turizmden farklı bir yöntem bulmuş. Tarihi yerlerde bizdeki hayratlar benzeri yer alan alanlarda atılan bozuk paralar ilgili belediyeler gelir olarak kaydediliyormuş. 1 milyon 400 bin avro toplamışlar. Bizde şehreküstünde havuz açılsa günde 8 bin lira toplanır" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!