BURSARAY'A ÖZEL ENERJİ

Enerji tüketiminde tasarrufa giden Burulaş, elektriğini özel sektörden temin edecek. Bu sayede yüzde 30 kar elde etmeyi planlayan Burulaş, 3 milyon TL'yi kasasında tutmayı hedefliyor

BURSARAY'A ÖZEL ENERJİ

Bursa'da 2002 yılından bu yana hafif raylı sistem hizmeti veren Burulaş, artık özel enerji ile vatandaşı taşıyacak. Otobüs terminali ve Bursaray noktalarında ihtiyaç duyulan elektrik enerjisinin serbest piyasadan satın alınmasıyla ilgili ihale yapıldı. İhaleye katılan 6 firmadan birisi olan İGDAŞ, Burulaş'ın enerjisini karşılamaya hak kazandı. Daha önce UEDAŞ'tan elektrik temin eden Burulaş, artık elektrik enerjisini İGDAŞ'an alacak. Yıllık 28 milyon kilovat elektrik alacak olan Burulaş, bu uygulama sayesinde yılda yüzde 30 kazanç sağlayacak.

BURSARAY ÖZEL ENERJİ İLE ÇALIŞACAK
İhalenin ardından resmi sözleşmenin 15 günlük itiraz süresinin dolmasıyla imzalanacağını belirten yetkililer, BURULAŞ'ın büyük tasarruf elde edeceğini söyledi. Herhangi bir pürüz çıkmaması durumunda 2011 yılında Bursaray daha tasarruflu elektrik enerjisi ile yolcu taşıyacak. Her alanda tasarrufa giden Burulaş, bu uygulama ile yılda 3 milyon TL'yi kasasında tutmak istiyor. Yılda 50 milyonun üzerinde yolcu taşıyan Bursaray böyle elektrik enerjisini daha ucuz kullanacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!