Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalılar Öğrenme Şenliği'nde buluşacak

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce, bu yıl ilk defa düzenlenecek Öğrenme Şenliklerinin Bursa ayağı 29 Mayıs'ta başlıyor. 1 Haziran'a kadar devam edecek şenliklerin açılış programı 29 Mayıs'da Bursa Kent Meydanın'da saat 17:00'de gerçekleştirilecek.

Bursalılar Öğrenme Şenliği'nde buluşacak

Bursa'nın öğrenen kent olması gerektiğini ifade eden İl Milli Eğitimde Öğrenme Şenliklerinden sorumlu Şube Müdürü Kemal Ünal, "Eğitim insanın hayatı boyunca devam ediyor. Hayat boyu öğrenmelerde öğrenmeyi zevkli hale getirmenin esas olduğunu düşünüyorum. Biz eğitimciler olarak öğrenmeyi zevkli hale getirdiğimizde tüm Türkiye kaliteli yaşam konusunda kendisini geliştirecek ve değiştirecektir" dedi.

Öğrenme Şenliklerinin yapılacağı 4 ilden birisinin de Bursa olduğuna dikkat çeken Kemal Ünal, "Öğrenme Şenliklerinin Bursa'da yapılması ilimiz için çok önemlidir. Tüm Bursa halkını şenlikler kapsamında yapacağımız etkinliklere davet ediyoruz. Bursalılar bu şenlikleri en iyi şekilde değerlendirecektir" dedi.

Öğrenme şenlikleriyle farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamayı amaçlayan MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bilgi, beceri ve yeterlilikleri geliştirmek, öğrenmeye erişimi arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü hedefliyor. Şenlik süresince öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak/yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımları sağlanacak. Öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratılmak istenen şenliklerde öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğu da anlatılacak.

29 Mayıs - 01 Haziran tarihleri arasında devam edecek şenlikler boyunca Bursa genelinde birçok etkinlik gerçekleştirilecek. Daha önce Eskişehir'de başlatılan Öğrenme Şenlikleri, Bursa'nın ardından Kocaeli ve Konya illerinde devam edecek.  
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!