Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalılar 'Merinos Açık Hava Kütüphanesi'nde buluşuyor! (ÖZEL HABER)

Bursa Büyükşehir belediyesi, çocukların ve yetişkinlerin kitap okuma alışkanlığının artırması için Merinos Parkı'nda 'Açık Hava Kütüphanesi'ni faaliyete geçirdi.

Bursalılar 'Merinos Açık Hava Kütüphanesi'nde buluşuyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Bursa'da kitap okuma alışkanlığının artırılması amacıyla farklı etkinlikler düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Açık Hava Kütüphanesi'ni hizmete açtı.

Merinos Parkı'nda bulunan 3 dönümlük alanda, oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre ayarlandı.

Minder, sandalye, oturma grubu, masalar ve salıncak ile oluşturulan alanda, içerisinde 4 bin kitap bulunan Gezici Kütüphane yer alıyor.  

Kitapseverler isterlerse Gezici Kütüphane'nin ücretsiz internet servisinden de yararlanabiliyor.

Kütüphane hizmeti, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyularak veriliyor.

"BURSA İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS"

Merinos Açık Hava Kütüphanesi'ni çok beğendiklerini dile getiren vatandaşlar, "Kütüphaneyi çok güzel buldum. Dinlenmek için elime bir kitap aldığımda, çok mutlu oluyorum. Bir dahaki sefere toplu geleceğiz. Kitap okumak insanların empatisini geliştirir. Her yerde böyle bir kütüphane yok. Bu kütüphane Bursa için büyük bir şans ama düzgün kullanmasını bilirlerse" şeklinde konuştu.

"HARİKA BİR YER"

Merinos Açık Hava Kütüphanesi'nde kitap okuyan bir diğer vatandaş ise "2 haftadır kütüphaneye geliyorum. Harika bir yer. Çok huzurlu, güzel, dinlendirici bir yer. Yapanlara, hazırlayanlara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sık sık gelmeyi düşünüyorum. Alışkanlık yaptı. Açık havada kitap okumak çok zevkli. Ayrıca salıncaklar harika olmuş" dedi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!