Bursalılar Mavi Tur'da coştu - ÖZEL HABER

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri renkli görüntülere sahne oluyor.

Bursalılar Mavi Tur'da coştu - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR-Ersel BALBANT/BURSADABUGUN.COM

Bursa'da Mavi Tur Körfez Seferleri büyük ilgi görüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ücretsiz seferlerde mahalle sakinleri Mavi Tur keyfi yaşıyor. Mavi Tur Körfez Seferleri'ne katılan Sabahattinpaşa, Fidyekızık, Hamitler, İntizam ve Akpınar mahalle sakinleri ile Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi, hem denizin hem de güneşin keyfini çıkardı.
Zeki Kaptan'ın teknesiyle Mudanya'dan başlayan yolculuğun ilk durağı Armutlu sahili oldu. Armutlu'da bazı vatandaşlar alışveriş yaparken, gençler ve çocuklar da denize girerek serinlemeye çalıştı. Yolculuk esnasında canlı müzikle coşan Bursalılar, piste oynayarak adeta birbirleriyle yarıştı.

TEKNEDEN SAHİLE UZANAN SEVGİ SELİ
Armutlu'nun ardından Fıstıklı sahilinde mola veren Zeki Kaptan teknesinin son durağı ise Küçükkumla sahili oldu. Körfez sahillerini dolaşan Zeki Kaptan teknesi, sahildeki vatandaşların da ilgi odağı oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle balkonlarını Türk bayraklarıyla donatan vatandaşlar, Zeki Kaptan teknesini el sallayarak selamladı.
Yoğun bir gün geçiren mahalle sakinleri ve çocuklar, günün yoğunluğunu teknede canlı müzik eşliğinde oyun oynayarak attı.


 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!