Bursalılar en çok hangi şehri tercih ediyor?

Bursa nüfusuna kayıtlı olan vatandaşlardan ikamet etmek için en çok İstanbul'u tercih ederken, Bursa'yı en çok tercih eden şehirler sırasıyla yurt dışı, Erzurum, Samsun, Muş ve Artvin oldu.

Bursalılar en çok hangi şehri tercih ediyor?

TÜİK verilerine göre, Bursa nüfusuna kayıtlı olanların çeşitli nedenlerle ikamet etmek için en çok tercih ettiği ilk beş il sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli ve Balıkesir  olduğu aktarıldı.

Bursalıların ikamet etmek için en az tercih ettiği iller sırasıyla;  Kilis,Karaman, Adıyaman, Osmaniye ve Kırşehir oldu.

Buna göre, İstanbul'da yaşayan Bursa nüfusuna kayıtlı olan vatandaşların sayısı Bursa 99 bin 186, İzmir'de 19 bin 244, Ankara'da 18 bin 367, Kocaeli'de 15 bin 896, Balıkesir'de 13 bin 255, Antalya'da ise 8 bin 811 olarak açıklandı.

Bursa'da yaşayanların (yabancı uyruklular hariç)  %54'ü Bursa Nüfusuna kayıtlı olduğu halde, %46'sı ise Bursa dışındaki diğer 80 ilin nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edildi.

Çeşitli nedenlerle ikamet için Bursa'yı en çok tercih eden şehir sıralamasında; yurt dışı, Erzurum, Samsun, Muş ve Artvin ili nüfuslarına kayıtlı olan vatandaşlarımızın ikamet ettiği bilgisi verildi.

İkamet için Bursa'yı en az tercih edenlerden sırasıyla; Hakkari, Burdur ve Karaman illerinin nüfuslarına kayıtlı olan vatandaşlar olduğu tespit edildi.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!