Bursalılar çeyrek altından vazgeçmiyor! (ÖZEL HABER)

Çeyrek altın günden güne yükselmeye devam ediyor. Bursa Kapalı Çarşı kuyumcu esnafı çeyrek altının 600 lirayı bulabileceği tahmini yaptı. Altınını önceden alanlar mutlu olsa da yeni alacaklar kara kara düşünüyor.

Bursalılar çeyrek altından vazgeçmiyor! (ÖZEL HABER)

BANU ŞEN - SEFA BALABAN / BURSADA BUGÜN

Genellikle yaz aylarında düğün sezonunun açılmasıyla altına olan talep artsa da yatırım amaçlı ve ileri tarihli düğünler için altın alanların sayısı da oldukça fazla.

Çeyrek altın Bursalıların en önemli yatırım kalemleri arasında yer alıyor. 

Vatandaş altın fiyatlarının az da olsa düşmesini beklerken fiyatlar bir anda yeniden yükselişe geçti. Hal böyle olunca yurttaş çözümü gram altında buldu.

Kapalı Çarşı kuyumcu esnafı çeyrek altın fiyatının Ekim ayında 600 liraya kadar yükselebileceğini söyledi.

Bu tahmin ne kadar tutar bilinmez ancak vitrinlere göz gezdiren vatandaşlar, fiyatların çok yüksek olduğunu, düğün sezonu olduğu için birkaç altın birden aldıklarını ve bu yüzden oldukça zorlandıklarını dile getirdi.

BURSALILARIN TERCİHİ ÇEYREK!

Fiyatların yükselmesi gram altına kapı aralasa da Bursalı vatandaşların tercihi çeyrek altından yana. Genellikle düğünlerde çeyrek altın tercih eden vatandaşlar, gram altının fiyat olarak uygun olsa da hediye olarak uygun görülmediğini dile getirdi.

ÖNCEDEN ALANLAR RAHAT EDİYOR!

Altın piyasasının düşük olduğu dönemde yatırım yapan vatandaşlar şimdilerde rahat ediyor. Altınını önceki yıllarda aldığını söyeyen bir vatandaş "Şimdilerde altının yanına yaklaşılmıyor. Önceden alarak en iyisini yapmışım, yoksa böyle bir zamanda alamazdım" dedi.

Vatandaş altının düşmesini beklese de şu anki durumu geçmişle kıyasladığımızda fiyatlar yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Gram altın 276,7 lira, çeyrek altın 450,73 lira ve Cumhuriyet altını 1.853 liradan işlem görüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!