Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalı sanayiciler Hindistan'ı mercek altına aldı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Otomotiv Komitesi yeni iş imkanlarını araştırmak, sanayi bölgelerini gezmek ve iş görüşmeleri yapmak için Hindistan'a iş gezisi düzenledi.

Bursalı sanayiciler Hindistan'ı mercek altına aldı

Geziye katılan heyet ilk olarak Anand Automoti ve Relan Group fabrikalarını ziyaret ederek, üretim araçları ve teknolojileri yakından incelendi. Daha sonra Hindistan Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki toplantıya katıldı. Toplantıda Genel Sekreter Rohit Sharma, ülkenin ticari durumunu ve yabancı yatırımcılar için sunulan teşvikleri anlattı. Katılımcılar toplantının ardından Hintli 48 firmayla ikili iş görüşmeleri yaptı. Yeni Delhi Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğini ziyaretinde, Ticaret Mişaviri Ziya Demirdüzen yatırım için gelecek firmalara bilgi noktasında her zaman yardımcı olacaklarını söyledi. Hindistan iş gezisine katılan üyeler kültürel gezi de yaparak, dünyanın yedi harikasından biri olan Tac Mahal'i yakından görüp, bilgi aldılar.
BUGİAD Otomotiv Komitesi Başkanı Kemalettin Bayram, Hindistan gezisiyle ilgili, ''Bu gezide Hindistan'ı ve ticaret imkanlarını yakından gördük. Katılan herkes memnuniyetini dile getirdi. Sunulan iş fırsatlarını değerlendirmeyi düşünüyoruz'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!