Bursalı sanatçıdan yeni çalışma

Bursalı şarkıcı Bahadır Sevik, yeni çalışması "İyi ki Varsın" isimli çalışmasıyla müzik listelerinde yerini aldı.

Bursalı sanatçıdan yeni çalışma

SEFA BALABAN-SEDA ÖZDOĞAN/BURSADABUGUN
Bursalı şarkıcı Bahadır Sevik, "İyi ki Varsın" adlı ilk single çalışması hakkında Bursada Bugün'e özel açıklamalarda bulundu. Müzikle her an iç içe olduğunu belirten Sevik, "1975 Bursa doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitim Bölümü'nü bitirdim. Şu anda müzik öğretmenliği yapıyorum, aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuar'ı Türk Müziği Bölümü'nden mezun oldum. Çok sayıda beste çalışmalarım var ve bunu yanı sıra birçok koro şefliğini aynı anda sürdürmekteyim" dedi.


"İyi ki Varsın" şarkısının dinleyenlerin çok hoşuna giden bir çalışma olduğunu belirten Bahadır Sevik, "İlk single çalışmamı yaptım. Sözleri Murat Kemal Kocaballı'ya bestesi bana ait olan bir şarkı. Aslında ilk anlamda çalışmaya başladığımız zaman aranjörüm sayın İsmet Taşçeşme bana rumba tarzında bir şarkı önermişti. Daha sonra acaba değiştirebilir miyiz diye dinledik Swing&Jazz, biraz sanat müziği karışımı çok güzel bir şarkı ortaya çıktı. Bugüne kadar aldığımız tepkiler çok üzel. Dinleyenlerin çok hoşuna giden bir şarkı. Umarım daha da güzel olarak devam eder" şeklinde konuştu.
İleride çalışmalarının devam etmesini umduğunu söyleyen Bahadır Sevik, "100'e yakın bestem var benim; çoğu Türk sanat müziği. Bunun yanı sıra biraz daha popa dönük olan bestelerim de var. Umarım ki ilerde yeni bestelerle, şarkılarla, aranjelerle çalışmalarım devam edecek" ifadelerini kullandı.
İlk single çalışmasında manevi anlamda yanında olan, detsek gördüğü Fatih Erkoç'a özellikle teşekkürlerini belirten Bahadır Sevik, "Ben çok kişiden destek aldım, hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Özellikle Türk pop müziğinin mimarı olan Fatih Erkoç'tan manevi anlamda çok büyük destek gördüm. Ona da buradan ayrıca teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!