Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalı "küçük şairler" depremzedeler için yazdı

Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencileri, şiir kitabı hazırlayarak satışa çıkardı. Kitabın bütün geliri, Van'daki depremzede çocuklara gönderilecek.

Bursalı ''küçük şairler'' depremzedeler için yazdı


Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı'yı Basın Kültür Sarayı'ndaki BGC merkezinde ziyaret eden Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlköğretim Okulu 3/A Sınıf Başkanı Helin Söyücengil, Türkiye'ye örnek olacak projelerine ilişkin bilgi verdi.
Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencileri olarak öğretmenleri Ahmet Akikol 'un rehberliğinde kendi yazdıkları şiirlerden oluşan " ŞİİR KUMBARASI" adlı bir şiir kitabı yazdıklarını anlatan Helin Söyücengil, "Bu şiir kitabında kardeşlik, Atatürk, cumhuriyet, demokrasi, hayvan, çevre ve kardeş sevgisini anlatan şiirlerimiz var. Bunların yanında Van depreminde şehit olan öğretmenler ve çocuklar için de yazılmış şiirler var" dedi.
Şiir kitabının 24 Şubat'ta Uğur Mumcu Sahnesi'nde düzenlenen imza günü ve şiir dinletisi ile tanıtılarak satıldığını söyleyen küçük öğrenci, "Ayrıca okuldaki öğrenciler arkadaşlarım, kitabı satın alarak duyarlılık gösterdiler. Bu etkinlikte elde edilen gelir ile Van Şehit Nurettin Türkmen İlköğretim Okulu öğrencilerine giysi ve kırtasiye yardımı yapacağız" dedi. 

Bursalı ''küçük şairler'' depremzedeler için yazdı Bursalı ''küçük şairler'' depremzedeler için yazdı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!