Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalı kardeşlerin fotoğrafları yeniden mezar taşında

BURSA'nın Orhangazi İlçesi'nde, 2011 yılının Kasım ayında şofbenden sızan gazdan zehirlenerek ölen 11 yaşındaki Gizem Beray Yüksel ile ablası 12 yaşındaki İrem Sılay Yüksel'in, mezar taşlarından sökülen fotoğrafları, baba Salih Yüksel tarafından yeniden yapıştırıldı.

Bursalı kardeşlerin fotoğrafları yeniden mezar taşında

 

Orhangazi'de Atatürk İlköğretim Okulu'nda 4'üncü sınıf öğrencisi Gizem Beray Yüksel'i tüm Türkiye, 2010 yılının Ocak ayında sosyal paylaşım siteleri ve internette tıklanma rekorları kıran görüntüleriyle tanıdı. Görüntülerde, arkadaşlarına ders çalışmaları ve uslu durmaları için öğütler veren Gizem, birçok televizyon kanalında da haber oldu, canlı yayınlara katıldı.

Gizem Beray Yüksel ve ablası İrem Sılay Yüksel, 2011 yılının Kasım ayında evlerinde banyo yaparken, şofbenden sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi. Henüz hayatlarının baharında yaşamını yitiren iki çocuğun mezar taşları ve üzerlerindeki fotoğraflar, geçen hafta kimliği belirsiz kişilerce söküldü.

Olayın farkına varan ve duruma çok üzülen baba Salih Yüksel, yanına oğlu Uğur'u da alarak bugün kızlarının mezarına gitti. Gizem ve İrem'in mezarlarında düzenleme ve temizlik yapan baba-oğul, sökülen fotoğrafların yerine de yenilerini yapıştırdı. Baba Yüksel, kızlarının fotoğraflarını sökenlerin yaptıkları vicdansızlıktan utanması gerektiğini söyledi. Salih Yüksel, "Kızlarımın fotoğrafları burada hep duracak" deyip Gizem ve İrem'in birlikte gülümsedikleri fotoğrafları yeniden mezar taşlarına yapıştırdı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!