Bursalı işadamı ofisini Serengeti Milli Parkı'na çevirdi

Bursalı işadamı Ahmet Dinçyürek'in iş ofisi Afrika'da ki Serengeti Milli Parkı'nı aratmıyor.

Bursalı işadamı ofisini Serengeti Milli Parkı'na çevirdi

20 metrekarelik ofisinde sadece belgesellerde görmeye alışık olduğumuz, Timsah, Piton yılanı ve Tarantula cinsi örümcek besleyen Dinçyürek  masasının üzerinde gezen vahşi hayvanlarını sevip cay keyfi yapıyor.

Bursa'lı hayvan sever Ahmet Dinçyürek'in vahşi hayvan sevgisi çocukluğundan geliyor. Koyu bir Bursaspor taraftarı olan erkek kardeşi için aldıkları yavru Afrika timsahını trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşinin ölümünün ardından benimseyen Dinçyürek  4 yaşına gelen timsahı şimdi ofisinde masasının hemen arkasına kurduğu dev akvaryumda besliyor. Vahşi hayvanları görebilmek için Tayland ve Viyetnam başta olmak üzere bir çok ülkeyi dolaştığını belirten hayvansever işadamı bu geziler sırasında bir Pitonum ve birde Tarantulam oldu. Bunların haricinde 3 adette Afrika Papağanım var iş yerinde belgesel tadında hayvanlarım ile birlikte iç içe çalışıyoruz dedi.

HAKKI ETİN HİÇBİR TÜRÜNÜ AYIRT ETMİYOR

Hakkı ismini verdiği 4 yaşındaki Afrika timsahını sevmek ve beslemek bir hayli tehlikeli ve zahmetli oluyor. Hakkı'yı akvaryumdan iki elemanı ile birlikte büyük bir titizlik ile çıkaran Ahmet Dinçyürek masasının üzerine koyduğu 1.5 metrelik timsahı adeta kedi sever gibi seviyor.

2 metre boyundaki Albino Pitonu'nu da boynuna dolayarak iş görüşmeleri yapıp rahatlıkla çalışabilen Ahmet Dinçyürek Tarantula cinsi zehirli örümceğini de omzundan hiç indirmiyor.

4 yaşındaki timsah Hakkı'yı kasaptan aldığı et ile beslediğini anlatan Dinçyürek "Hakkı et konusunda çok duyarlı etin hiçbir türünü ayırt etmez ne eti olursa olsun hiç bakmadan yer dedi. Timsah beslemek ile kedi beslemek arasındaki tek farkın cesaret olduğunu belirten Dinçyürek,"Hakkı'yı iki günde bir gezmeye çıkarıyorum, Elemanlar ben onu çıkaracağım zaman korkudan kendi aralarında "sen yardım et ben edemem" şeklinde kavga ediyorlar" diye konuştu.

ŞAZİMENT OFİSİN YETKİLİSİ

Şaziment ismini verdiği Piton'un ofiste kendi başına gezdiğini ve adeta ofisin yetkilisi gibi olduğunu anlatan hayvansever işadamı Ahmet Dinçyürek, "Şaziment, Hakkı ile yan yana gelmeyi sevmiyor. Çünkü Hakkı ona bir kez saldırdı. Şaziment'te kendini korumak zorunda kaldı. Bu yüzden yan yana gelmeyi pek sevmiyorlar Şaziment Hakkı'yı her gördüğünde tıslamaya başlıyor. Dedi. Şaziment'in sadece fare yiyerek beslendiğini belirten Dinçyürek iş yeri ve civarında gezen fareler için çok sayıda kapan kurduğunu söyledi.

MUHABİRİN ZOR ANLARI

Cam sehpa şeklindeki bir kafesin içerisinden zehirli Tarantula cinsi örümceği eli ile dışarıya çıkaran Ahmet Dinçyürek örümceği omzunda gezdiriyor. Tarantula için iş yeri çalışanlarının her gün en az bir saat böcek yakalamaya çıktığını belirten Dinçyürek, Tarantula kendinden küçük ve aynı ebatlardaki her türlü böceği yiyor. Onun için böcek olması yeterli iş yerinde onun için her gün böcek avına çıkıyoruz buradaki böcekler onun için yeterli oluyor diye konuştu. Dinçyürek Elindeki örümceği bir ara sizde sevin diyerek gazetecilere uzatınca olanlar oluyor. Hayvanları fotoğraflayan bir muhabir Dinçyürek'in örümceği omzuna koymak istemesi üzerine zor anlar yaşadı.

MERAK KORKUNUN ÖNÜNE GEÇİYOR

İş yerine gelen müşterilerin büyük bir çoğunluğunun hayvanları görünce korktuğunu belirten Ahmet Dinçyürek,"Korkanlar çok oluyor ama sonra merak korkunun önüe geçiyor. İlk gördüklerinde büyük korku yaşayanlar daha sonra onlarla tanışmak ve dokunmak istiyorlar. Bir tek belgesellerde görmeye alışık olduğumuz nadir görülen türler oldukları için insanları çekiyorlar. Diye konuştu.

Bursalı işadamı ofisini Serengeti Milli Parkı'na çevirdi Bursalı işadamı ofisini Serengeti Milli Parkı'na çevirdi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!