Bursalı Burçak öğretmen yaşam savaşını kaybetti

Markete alışveriş yapmaya giderken güvenlik önlemi alınmayan inşaattan başına ahşap plaka düşmesi sonucu ağır yaralanan 24 yaşındaki Burçak Keskin, 344 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Eşi Oğuz Keskin ise terapi amacıyla doktor kontrolünde her gün eşinin yanına girip 10 dakika elini tutuyor, sağlığına kavuşmasını bekliyordu.

Bursalı Burçak öğretmen yaşam savaşını kaybetti

Bursa'da, 2016 yılının ekim ayında evinden 100 metre uzaktaki markete alışverişe giden Burçak Keskin'in başına güvenlik önlemi alınmayan inşaattan tahta parçası düştü. 

O tarihte henüz 1 aylık evli olan ve atama bekleyen 24 yaşındaki resim öğretmeni Keskin ağır yaralandı. Hayatının baharındaki genç kadın Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

HER GÜN ELİNİ TUTTU

Darbe nedeniyle kafa travması geçiren ve 3 kez ameliyat edilen Burçak öğretmen 11 aydır yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyordu.

Eşini yalnız bırakmayan eşi Oğuz Keskin ise terapi amacıyla doktor kontrolünde 344 gün eşinin yanına girip 10 dakika elini tutarak gözlerini açması için dua etti.

11 aydır hayatta kalma mücadelesi veren Keskin, geçtiğimiz hafta çarşamba günü vefat etti. Genç kadının ölümü eşini, ailesi ve sevenlerini yasa boğdu. 

Burçak Keskin'in cenazesi ailesi tarafından doğum yeri olan Samsun'a götürülerek ertesi gün defnedildi.

Oğuz  Keskin "Engelliler okulunun bulunduğu binanın yanında yapılan inşaatta olay tarihinde ne file ne bariyer vardı. Düşen kalıp parçası eşimin kafasına çarparak ağır yaralanmasına neden oldu. 344 gün boyunca iyileşmesi için dua ettik, ancak hayatını kaybetti. Çok üzgünüm. Önümüzdeki süreçte hukuk mücadelemizi devam ettireceğiz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!