Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

BURSAGAZ'DAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Doğalgaz dağıtım hizmetinin yanında eğitime desteğini sürdüren Bursagaz, 7 okula bilgisayar sınıfları ve fen labarotuarları kazandırdı.

BURSAGAZ'DAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Eğitim faaliyetlerine katkıda bulunan Bursagaz, BG - Eğitim Gönüllüleri Derneği vasıtasıyla, Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak, ilçelerdeki 6 okulun ve bir köy okulunun ihtiyaçlarını karşıladı. Kestel'e bağlı Erdoğanköy İlköğretim Okulu'na bilgisayar sınıfı, Yıldırım'da Yiğitler İlköğretim Okulu'na bilgisayar sınıfı, Osmangazi'de Mehmet Aker İlköğretim Okulu'na fen laboratuvarı, Osmangazi'de Celal Bayar İlköğretim Okulu'na fen laboratuvarı, Osmangazi'de Nezir Gencer İlköğretim Okulu'na müsamere salonu ve yine Osmangazi'de Ziya Gökalp Lisesi'ne özel eğitim sınıfı yapıldı.
Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, hayata geçirdikleri projelerle eğitime destek verdiklerini kaydetti. Çerçi, şirket çalışanlarının ve paydaşların maddi katkıları ile bu faaliyetleri yürüttüklerini ve bundan sonraki süreçte de Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneğinin eğitime katkılarının devam edeceklerini söyledi.
Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, sosyal sorumluluk projeleri ile toplumun kültürel ve sosyal gelişimine katkı yapmayı hedeflediklerini, eğitime desteğin maddi tarafının yanı sıra manevi yönünün de olduğunu kaydetti. Bursagaz'ın 7 okulda yürüttüğü sınıf yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Tola, "Bursagaz olarak doğalgaz dağıtımının sürekliliğini ve güvenliği sağlama adına çalışmalarımız devam ederken, sosyal sorumluluk projelerine de önem veriyoruz. Bu projelerimizi daha çok eğitim alanında sürdürüyoruz. Kendi bünyemizde kurduğumuz Eğitim Gönüllüleri Derneği vasıtası ile çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Dernek gönüllülerinin katkıları ile 6 okulda çeşitli sınıf ve salonları yenileyip, teçhizat ve mefruşat temin ettik. Ayrıca geçen hafta sonu da Orhaneli'ye bağlı Çöreler Köy ilköğretim Okulu'nu hem bütün donanımını yeniledik, hemde binanın çevresinin bakımını yaptık. Şirket olarak eğitime yaptığımız katkılar bununla sınırlı kalmayacak" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!