Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursagaz'dan çevre konulu bilgi yarışması

Bursagaz'ın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan 'Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması' devam ediyor.

Bursagaz'dan çevre konulu bilgi yarışması

Bursagaz'ın düzenlediği 'Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması'nın ilçelerde yapılan ön eleme turlarının Yıldırım ayağı tamamlandı. Nuri Nihat Aslanoba Anadolu Lisesi'nin Spor Salon'unda gerçekleştirilen bilgi yarışmasına İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Emirsultan Lisesi, Yıldırım Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi, Has Asansör Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yıldırım Beyazıt İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yıldırım İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi olmak üzere toplam altı okul katıldı.
Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışmanın sonunda, birincilik koltuğuna Emirsultan Lisesi otururken, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci, Yıldırım Beyazıt İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ise üçüncü olarak yarı finale katılma şansı yakaladı.
Yedi ilçede yapılması planlanan 'Çevre Konulu Bilgi Yarışması' Mudanya ve Gürsu ilçelerinin ardından son olarak Yıldırım ilçesinde düzenlendi. Yıldırım ilçesinde yapılan ön elemede bir ilk yaşanarak birinci olan okul kura ile belirlendi. Asil ve yedek sorular sonucunda aynı puana ulaşan Emirsultan Lisesi ve İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında çekilen kurada Emirsultan Lisesi ilçe birincisi oldu.
Yarışmanın önümüzdeki günlerde Gürsu, Nilüfer, Kestel ve Osmangazi ilçelerinde devam edeceği bilgisini veren Bursagaz Kurumsal İletişim Sorumlusu Dilek Kiper, "İlçelerde yapılan ara elemelerin ardından ilk üçe giren okullar nisan ayında yapılacak olan yarı finale katılmaya hak kazanacak. Mayısta yapılacak finalde ise 1'nci olan okula 3 bin TL, 2'nci olan okula bin 500 TL, üçüncü olan okula ise 750 TL para ödülü verilecek" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!