Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursagaz'a altın vana ödülü

Almanya'nın Enerji devi EWE AG'nin büyük hissedarı olduğu Bursagaz, Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım Topluma Değer Katalım projesiyle geçtiğimiz günlerde Kayseri'de düzenlenen 3. Türkiye Enerji Zirvesi'nde Sosyal Sorumluluk Alanında Altın Vana Ödülü'ne layık görüldü.

Bursagaz'a altın vana ödülü


Enerji Fuarcılık, Enerji Petrol Gaz, Gas & Power ve Green Power gazetelerinin katkılarıyla bu yıl Kayseri'de düzenlenen 3. Türkiye Enerji Zirvesi'nde Bursagaz Sosyal Sorumluluk Alanında Altın Vana Ödülü'nün sahibi oldu. Verimli ve yenilikçi ürünlerin yanı sıra şirketlerin sosyal sorumluluk alanında yaptıkları faaliyetleri de dikkate alarak verilen 'Altın Vana' ödülüne layık görülen Bursagaz, 3. Türkiye Enerji Zirvesi'nde bu ödülü almanın gurunu yaşadı.

Bursagaz çalışanları tarafından şirket bünyesinde kurulan ve çalışanların desteği ile faaliyetlerini sürdüren Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği kurulduğu günden bu yana eğitime verdiği desteği aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl BEBKA'nın (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) desteği ile başlanan ve geçtiğimiz günlerde toplu açılış töreni ile Milli Eğitim'e devir teslimi yapılan 40 okulda 45 özel eğitim sınıfı projesinin mutluluğunu, aldığı Altın Vana Ödülü ile pekiştirdi.

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Enerji Zirvesi etkinliği; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, Türkiye Enerji Zirvesi Onursal Konferans Başkanı ve UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Ümit Doğay Arınç başta olmak üzere, enerji sektörünün temsilcileri, bürokratlar, yurt içinden ve yurt dışından akademisyenler ile çok sayıda özel sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Zirve'nin yapıldığı Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde kurulan EWE standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi görürken, Bursagaz'ın doğayla dost karaçam tohumları ise ilgi odağı haline geldi. Ayrıca EWE standını ziyaret ederek çeşitli açıklamalarda bulunan Enerji Bakanı Yıldız ve EPDK Başkanı Köktaş'a kendi porte fotoğrafları hediye edildi.

Ayrıca enerji piyasasının nabzının tutulduğu organizasyonda Almanya'nın önde gelen enerji şirketlerinden ve Türkiye'de Bursagaz, Kayserigaz'ın ana hissedarı olan EWE Enerji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Willem Schoeber de protokol konuşmacısı olarak zirvenin davetlileri arasındaki yerini aldı.

Dr. Schoeber 3. Enerji Zirvesi'nde yaptığı konuşmasında Türkiye'de yatırım yapmış olmaktan dolayı EWE AG grubu olarak çok memnun olduklarını ifade etti. Türkiye'nin oldukça dinamik ve hızlı gelişen bir ülke olduğuna dikkat çeken Dr. Schoeber, enerji sektörünün de buna paralel olarak Türkiye'nin 2023 vizyonunu yakalaması için kilit öneme sahip olduğunu belirtti.

Dr. Schoeber uluslararası yatırımcıların bir ülkeye yatırım yapma kararı verirken o ülkenin büyüme potansiyeli, istikrar ve güvenilirlik konularına büyük hassasiyet gösterdiklerini söyleyerek, Türkiye'nin bu anlamda yatırımcıyı çeken özelliklere sahip olduğunu belirtti. Her ülkenin enerji piyasasında olduğu gibi Türkiye enerji piyasasında da bazı iyileştirmelerin gerekli olduğunu dile getiren EWE Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye'nin geleceği konusunda inançlı olduklarını vurguladı.

Dr. Schoeber, Almanya'nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE grubu olarak Türkiye'nin 2023 vizyonunu yakalayabilmesi için sahip oldukları tüm tecrübe ve bilgi birikimiyle katkı sunmaya hazır olduklarını kaydederek elektrik ve gaz üretimi, gaz depolama, şebeke yönetimi, bilgi teknolojileri ve enerji verimliliği uygulamalarındaki tecrübelerini Türkiye için seferber etmekten mutlu olacaklarını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!