Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursada Bugün ekibi selde engelli kızını kaybeden acılı babayla konuştu (ÖZEL HABER)

Bursa'da 130 haneli Dudaklı köyü dün akşam saatlerinde felaketi yaşadı. Sağanak yağış sele dönüştü. Çınarcık olarak bilinen dağ yöresinden gelen kaya parçalarıyla gelen sel suları köyde hayatı durma noktasına getirdi. Köyün üst kısmındaki bir evde kalan 24 yaşındaki engelli Kader Akbaba sel sularından dışarı çıkamayarak hayatını kaybetti. Genç kızın acılı babası selden son anda kurtarılan Recep Akbaba, "Bir anda büyük bir su geldi. Hanımı tuttum hemen çektim hemen. Gelin kızımı kurtarmak istemiş, ama yukarıdan inememiş. Kızım engelliydi. Hemen orada vefat etmiş. Sel kapıları kırmış" dedi.

Bursada Bugün ekibi selde engelli kızını kaybeden acılı babayla konuştu (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA-EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Bursa'daki sel felaketinde 24 yaşındaki engelli kızı Kader Akbaba'yı kaybeden acılı baba Recep Akbaba, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada,  "Bir anda büyük bir su geldi. Hanımı tuttum hemen çektim hemen. Gelin kızımı kurtarmak istemiş, ama yukarıdan inememiş. Kızım engelliydi. Hemen orada vefat etmiş. Sel kapıları kırmış" şeklinde konuştu.

Akbaba, "Evimiz derenin yatağındaydı. 55 yıldır böyle bir felaket görmedik. Bizi uyaran kimse olmadı. Önceden tedbir almazsak olacağı bu. Ben yetkililere ne söyleyeyim? Benim hep içime doğuyordu. Çaresiziz. Buraya baraj yapmak gerekiyordu. Yukardan su geldiği gibi, taşı ve toprağı alıp götürdü. Teknoloji çok gelişti. Dağı, taşı delene kadar önce buraya tedbir alsaydık" dedi.

Öte yandan genç kız köyde kılınan cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlandı. 

Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu, acılı babayı sarılarak teselli etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!